Paskelbtas Aktualijos

Vyks Lietuvos kariuomenės pratybos „Geležinis vilkas 2023-I“

Antradienis, 09 May 2023 08:27 Parašė 

Šių metų gegužės 8–20 d. Lietuvos kariuomenės Gaižiūnų poligone, Jonavos, Ukmergės ir Kaišiadorių apylinkėse vyks kasmetinės Lietuvos kariuomenės Pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ pratybos „Geležinis Vilkas 2023 - I“, praneša kariuomenė.

Dvi savaites truksiančiuose mokymuose dalyvaus apie 3500 karių ir 600 karinės technikos vienetų iš Lietuvos bei vienuolikos kitų NATO valstybių – Belgijos, Čekijos, Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Kroatijos, Lenkijos, Liuksemburgo, Nyderlandų, Norvegijos, Portugalijos ir Vokietijos.

Pratybų metų Lietuvoje dislokuota NATO priešakinių pajėgų kovinė grupė ir Lietuvos kariuomenės Vaidoto pėstininkų batalionas „pajėgos prieš pajėgas“ metodu treniruosis tinkamai atlikti puolimo ir gynybos operacijas.

Lietuvos kariuomenė informuoja, kad dalis mokymų vyks ir civilinėse teritorijose – karius ir karinę techniką pratybų laikotarpiu galės pamatyti Ukmergės, Jonavos, Kaišiadorių ir Kėdainių rajono gyventojai, tačiau pagrindiniai pratybų veiksmai vyks Jonavos rajone dislokuotame Lietuvos kariuomenės Gaižiūnų poligone, imitaciniai šaudmenys ir sprogmenys taip pat bus naudojami tik poligone.

Šiuos mokymus kasmet organizuoja Lietuvos kariuomenės Pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas“, jais siekiama įvertinti šiai brigadai priklausančių vienetų kovinę parengtį ir sinchronizuoti standartines operacijų procedūras.