Paskelbtas Miesto naujienos

Gerovės konsultanto modelio įdiegimas Jonavos rajono savivaldybėje

Penktadienis, 31 March 2023 15:59 Parašė 

LOGOJonavos rajono savivaldybės administracija kartu su Jonavos rajono socialinių paslaugų centru 2022 m. pasirašė 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo arba 2014-2021 m. Norvegijos finansinio mechanizmo  įgyvendinimo sutartį Nr. LT03-1-SAM-K03-002 projekto „Gerovės konsultanto modelio įdiegimas Jonavos rajono savivaldybėje“ finansavimui gauti.

Dėl dar vis gajų mūsų visuomenės nuostatų psichikos sveikatos priežiūros specialistų atžvilgių, žmonės vengia kreiptis pagalbos, išgyvenant emocinius sunkumus: nerimą, depresiją, stresą ir panašias emocines problemas, akcentuodami gėdos, ilgų eilių, gydytojų siuntimų ir kitų panašių trukdžių egzistavimą, kaip nesikreipimo pagalbos priežastį. Todėl labai svarbu stiprinti bendruomenės sveikatos paslaugas ir skatinti gerovės konsultantų modelio plėtrą Lietuvoje.

Viena iš tikslinių projekto grupių - Jonavos rajone gyvenantys nedirbantys asmenys, kurie susiduria su emociniais sunkumais ir, galimai, dėl to negali tapti pilnaverčiais darbo rinkos dalyviais. Nedarbas paprastai siejamas su sumažėjusia savigarba, didesniu netikrumu dėl ateities, socialine izoliacija, sveikatos problemomis ir psichikos sutrikimais. Nerimas dažniausiai pasireiškia bedarbystės pradžioje, o depresiškumas suvokiamas kaip ilgiau trunkanti būsena, kuri pasireiškia bedarbystei užsitęsus. Todėl labai svarbu laiku pastebėti šiuos sveikatos sutrikimus ir kreiptis pagalbos.

Jonavos rajono socialinių paslaugų centras bendradarbiaudamas su Užimtumo tarnybos Jonavos klientų aptarnavimo skyriumi, organizavo susitikimą, kuriame gerovės konsultantai Užimtumo tarnybos specialistams ir lankytojams pristatė „Gerovės konsultanto modelio įdiegimas Jonavos rajono savivaldybėje“ projektą, jo veiklas bei supažindino dalyvius su gerovės konsultantų teikiamomis paslaugomis – pagalba susidūrus su emociniais sunkumais. Gerovės konsultantai teikia nemokamas, konfidencialias emocinio konsultavimo paslaugas.

Daugiau informacijos galima gauti atvykus į Jonavos rajono socialinių paslaugų centrą, adresu Chemikų g. 136, Jonavoje, tel. 8 349 33123 arba el.paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Jonavos rajono socialinių paslaugų centras