Paskelbtas Renginiai

Ar viską galima nusipirkti už pinigus?

Penktadienis, 24 March 2023 15:10 Parašė 

Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI) kartu su Lietuvos banku „Laisvės debatais“ atidarė „Pasaulinės pinigų savaitės“ renginius šalyje – intelektualiai diskutuoti ir išsiaiškinti, kuri komanda yra verta turnyro nugalėtojos vardo, susibūrė būrys gabiausių ir aktyviausių šalies gimnazistų gimnazistų iš keturių miestų – Trakų, Utenos, Šiaulių ir Jonavos.

Į „Pasaulinės pinigų savaitės“ atidarymo renginį – „Laisvės debatus“ – susirinkusius moksleivius, mokytojus, teisėjus, svečius šiltai pasveikino LLRI prezidentė Elena Leontjeva.

„Šiomis dienomis Lietuva kartu su visu pasauliu švenčia „Pasaulinę pinigų savaitę“. Šios iniciatyvos tikslas – didinti jaunų žmonių finansinį išprusimą, pradedant nuo itin svarbios pinigų sąvokos. Pinigai guli mūsų rankinėse, piniginėse, kišenėse, tačiau retas juos tikrai pažįsta. „Pinigų savaitė“ yra puiki proga prisiminti, kad žmonijos istorijoje pinigai atsirado tam, kad paženklintų visų mus supančių išteklių ribotumą. O tam, kad jais galėtume mainytis, reikia suteikti jiems vertę, kažkaip juos išmatuoti, ir tas matas yra pinigai“, – teigė LLRI prezidentė E. Leontjeva.

Būtent apie pinigus kalbėjo ir jaunieji debatuotojai – 2023 m. „Laisvės debatų“ turnyre 9–12 klasių moksleiviai gvildeno dvi temas: „Ar viską galime nusipirkti turėdami pakankamai pinigų?“ ir „Ar žmogui yra būtini pinigai?“.

„Pasaulinę pinigų savaitę atidarėme kartu su jaunimu ir kalbėjome apie finansus, racionalų jų panaudojimą, atkreipėme dėmesį ir į tvarumo aspektus. Džiaugiuosi, kad jaunimas skiria laiko šioms temoms ir taip auga vis labiau finansiškai raštingų žmonių karta“, – sako Lietuvos banko Finansinio raštingumo centro vadovė Viktorija Dičpinigaitienė.

Šiemet „Laisvės debatų“ turnyre varžėsi keturios stiprios debatuotojų komandos iš Trakų Vytauto Didžiojo Gimnazijos (mokyt. Darius Dumčius), Jonavos Senamiesčio gimnazijos (mokyt. Laima Statkevičienė), Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos (mokyt. Daiva Dūdėnienė) ir Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos (mokyt. Violeta Eidintienė).

Turnyro čempionais, po įnirtingos kovos, tapo Trakų Vytauto Didžiojo Gimnazijos moksleiviai: Augustė Giedrytė, Augustas Jonušas, Žygimantas Jacevičius. Garbingą antrąją vietą iškovojo Jonavos Senamiesčio gimnazijos moksleiviai: Liepa Maciulevičiūtė, Justas Marcinkevičius, Aušrinė Božikaitė.

„Šiemet „Laisvės debatų“ turnyre teisėjauti buvo pakviesti skirtingų veiklos sričių specialistai –verslo, švietimo, ekonomikos, profesionalių debatų organizavimo. Asociacijos „Jaunimo debatai“ tarybos narys Povilas Gembickis, Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociacijos LINPRA prezidentas, UAB „Harju Elekter“ vadovas Tomas Prūsas, „Švietimo NVO tinklas“ direktorė Judita Akromienė, LLRI ekspertas Leonardas Marcinkevičius, geriau nei bet kas kitas, suvokia aiškios komunikacijos, argumentavimo meno, kritinio mąstymo, autentiškumo svarbą kasdien kuriant efektyvaus dialogo kultūrą“, – sako LLRI Švietimo centro projektų koordinatorė Justina Jablonskaitė.

LLRI inf.