Paskelbtas Laisvalaikis

Deginta mediena – tvariems bei patvariems projektams

Antradienis, 27 December 2022 11:32 Parašė 

Sugibanwood asortimente nesunkiai rasite degintos medienos dailylenčių bei lentų įvairiausiems projektams įgyvendinti. Aukščiausios kokybės medžiagos užtikrins Jūsų projektų ilgaamžiškumą, patvarumą bei, kas ne mažiau svarbu, tvarumą.

Medienos apdorojimas ugnimi turi gilias tradicijas

Medienos apdorojimo ugnimi metodą išrado darbštieji japonai. Dar senų senovėje, kada nebuvo specialios įrangos, mediena tekančios saulės šalies gyventojai ruošė rankiniu būdu, siekdami apsaugoti medienos dailylenčių paviršių nuo įvairiausių kenksmingų veiksnių. Tiek tada, tiek dabar medienos apdirbimo procese nėra naudojama jokių cheminių medžiagų, tačiau medienos ilgaamžiškumas tampa stulbinančiu.

Kokia yra degintų dailylenčių bei lentų ilgaamžiškumo paslaptis?

Skambės, žinoma, gana neįtikėtinai, bet degintai medienai neįtikėtiną ilgaamžiškumą suteikia ugnis. Deginta mediena, kaip ir pažymima jos pavadinime, yra apdorojama, deginant. Toks apdorojimo būdas suteikia medžiui ženkliai didesnę apsaugą nuo įvairių išorės veiksnių, kenkėjų bei ugnies. Taip, supratote teisinga, deginta mediena labai sunkiai dega, nes po apdorojimo tampa praktiškai nedegi.

Ar deginta mediena tikrai ekologiška?

Kaip jau buvo minėta, nei medienos apdirbimo ugnimi proceso metu nei po jo nėra naudojamos jokios cheminės priemonės, todėl atsakymas į klausimą, ar deginta mediena yra ekologiškas ir tvarus produktas, yra vienareikšmiškas. Tikrai taip, deginta mediena yra vienas ekologiškiausių pasirinkimų tvariems bei patvariems projektams visame pasaulyje.

Ar degintą mediena yra tikslinga rinktis lauko projektams?

Ugnimi apdorota mediena puikiai tinka naudojimui lauko sąlygomis. Ultravioletiniams spinduliams, atmosferos poveikiui bei kitiems kiek anksčiau įvardytiems „dirgikliams“ atspari mediena tinka įvairių dizainų fasadų, terasų ir pan. įrengimui. Ši mediena yra atspari įmirkimui, todėl tobulai tarnauja ir kaip stogo danga, kuri, be kitą ko, taip pat yra ir graži, ir „šilta“. Deginta bei specialia alyva padengta mediena neskeldėja, todėl iš jos galima pagaminti elegantiškas, patikimai saugančias, aplinką puošiančias bei ilgai „gyvuojančias“ tvoras. Daugiau apie degintą medieną tvoroms sužinosite bei platų jų asortimentą rasite, sekdami šią nuorodą: https://sugibanwood.com/deginta-mediena-tvorai/.

Ar degintą medieną tikslinga naudoti vidaus projektams?

Mediena, apdorota ugnimi, yra universali, todėl tinka ne tik minėtiems lauko darbams atlikti, bet ir interjero sprendimams įgyvendinti. Kuriant estetiškus, elegantiškus, subtilia prabanga dvelkiančius modernius interjerus deginta mediena visada yra pasirenkama, kaip sprendimas numeris vienas. Pažymėtina, kad tokia mediena yra tinkama naudoti ne tik, kuriant svajonių svetaines, bet ir virtuvėse ar vonios kambariuose, kuriuose drėgmė yra nuolatinis „gyventojas“.

Kokia yra degintos medienos spalvų „paletė“?

Šviesūs ir pasteliniai atspalviai tikrai nėra vyraujančios spalvos ugnimi apdorotos medienos spalvų „paletėje“. Tiesą sakant, čia kaip tik vyrauja tamsesnės spalvos, prasidedančios nuo visų įmanomų rudų atspalvių iki sodriai juodos spalvos. Pažymėtina, kad kiekvieno deginimo proceso metu yra galima išgauti Jūsų pageidaujamą spalvą, o tai reiškia, kad turite galimybe išsirinkti išskirtinį, Jūsų skonį geriausiai atitinkantį atspalvį.

Kokios rūšies mediena dažniausiai yra apdorojama ugnimi?

Lietuvoje dažniausiai ugnimi yra apdorojama trijų rūšių mediena, t. y., eglių, pušų ir maumedžių mediena. Žinoma, tai ne vieninteliai galimi variantai, tačiau mūsų krašte dominuoja būtent jie.