Paskelbtas Renginiai

Verslininkų pagerbimas – pagarbos ir padėkos išraiška

Pirmadienis, 19 December 2022 10:14 Parašė 

Kauno prekybos, pramonės ir amatų Rūmų (KPPAR) Jonavos filialas jau beveik dešimtmetį tęsia gražią tradiciją – metų pabaigoje  įteikia nominacijas Jonavoje veikiančioms įmonėms, pasiekusioms puikių rezultatų versle bei socialinėje veikloje. 2022-ųjų apdovanojimų vakaras buvo surengtas Jonavos krašto muziejaus edukacijai skirtoje erdvėje. Renginio svečius pasveikino, rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Lineta Jakimavičienė, Jonavos filialo Tarybos pirmininkas Alfonsas Meškauskas, filialo direktorė Dalia Sinkevičienė.

Išbandymų metas

Kelerius pastaruosius metus verslo pasaulis susiduria su sudėtingomis situacijomis – daug nemalonumų atnešė pasaulinė koronaviruso pandemija, karas Ukrainoje, išaugusios elektros ir žaliavų kainos. Verslininkai turėjo ieškoti būdų, kaip atlaikyti užklupusius sunkumus.

Kaip teigė Alfonsas Meškauskas, Prekybos, pramonės ir amatų rūmai buvo pagrindinis iniciatorius, nepalikęs verslininkų likimo valiai, bet efektyviai ir rezultatyviai palaikė ir palaiko ryšius su Vyriausybe, aiškindamas susiklosčiusią situaciją verslo srityje. Valdžia nenumojo ranka į verslininkus ištikusias negandas, įsiklausė ir išgirdo jų argumentus – buvo atidėti mokesčiai „Sodrai“, Valstybinei mokesčių inspekcijai, rasta galimybė kompensuoti prastovas ir t. t. 

„Atlaikę kovą su nematomu priešu – pandemija, dabar susiduriame su išaugusiomis elektros energijos kainomis. Situacija sudėtinga, vėl kreipiamės į Vyriausybės, Seimo narius, aiškiname realią padėtį. Jau yra priimtų nutarimų, bet tai tik lašas jūroje. Valdžios institucijų nutarimai ir tos priimtos priemonės yra labai menkos. Reikia išsamesnių ir gilesnių sprendimų, kurie padėtų verslui atlaikyti ir šią krizę, – kreipdamasis į susirinkusiuosius sakė Tarybos pirmininkas. – Mes, Jonavos filialo nariai, dirbame draugiškai, susitinkame, aptariame svarbias verslui priemones ne tik teorine prasme, bet ir organizuojame seminarus, kuriuose dalyvauja patyrę lektoriai, galintys atsakyti į pateiktus klausimus. Po tokių bendravimų, išgirdę konkrečių patarimų, daugelis įmonių problemas išsprendžia paprasčiau ir lengviau. Linkiu, kad ateinančiais metais verslas sutvirtėtų, nes kitąsyk išbandymai yra geresnė pamoka nei gyvenimas be rūpesčių. Pasaulinė konkurencija auga ir stiprėja. Tad tie, kurie susidoros su kliūtimis ir išbandymais, taps tvirtesni, stipresni ir tarptautinėje rinkoje pasieks gerų rezultatų. Taigi ir ateinančiais metais dalykimės patirtimi, būkime drąsūs, pasitikintys ir kūrybingi. “

Solidi parama Ukrainai

KPPAR Jonavos filialas net ir šiuo sudėtingu metu nenutraukė savo tradicijos ir surengė Padėkos vakarą, kuriame apdovanojo tris sėkme išsiskiriančias rajono įmones.

Nominacija „Metų mecenatas 2022“ atiteko įmonių grupei „LONAS Group“ už lyderystę bei paramą Ukrainai. Praėjus vos keturioms  dienoms nuo pirmosios atakos Ukrainoje, Jonavos įmonių grupė pervedė 50 tūkst. Eur paramos organizacijai „Blue/Yellow“. Kartu su partnere, bendrove „Vita Baltic International“ iš Alytaus, padovanojo 1000 čiužinių Lietuvos Raudonajam Kryžiui, kuris pradėjo rūpintis Ukrainos karo pabėgėliais visoje Lietuvoje. Viena grupės įmonių – UAB „Lonas“ paramą skyrė ne tik Lietuvos Raudonajam Kryžiui, bet ir Estijos Raudonajam Kryžiui.

Jonavoje įsikūrusi bendrovė buvo viena pirmųjų Lietuvoje, atseikėjusi ganėtinai reikšmingą sumą agresoriaus užpultai ukrainiečių tautai. UAB „Lonas“ direktorius Domas Jakutis atkreipė dėmesį, kad iki šiol įmonių grupė neturėjo praktikos teikti paramą tokiomis sumomis.

„Po pirmojo sukrėtimo ir šoko, pačiomis pirmomis karo dienomis tiek šeimoje, tiek ir įmonių grupės valdyboje svarstėme, kaip padėti į bėdą patekusiai Ukrainai. Išanalizavę situaciją ir tikrai nežinodami perspektyvos, kas laukia mūsų čia, Lietuvoje, kas apskritai bus ateityje, nutarėme atsisakyti suplanuotų statybų įmonės plėtrai ir dalį tų lėšų nukreipti paramai Ukrainai. Jau buvome ir sutartis pasirašę, bet sustabdėme naujo administracinio ir gamybinio pastato statybas. Visi pritarė, kad karo metu investicijos labai reikalingos kovai prieš agresorių, o mes galime palaukti. Nelikome abejingi ukrainiečių tautai, nes visi norime, kad karas ir beprasmės žudynės Ukrainoje kuo greičiau baigtųsi. Tad su partneriais iš Alytaus sutarėme Lietuvos Raudonąjį Kryžių paremti čiužiniais, kuriais galėtų naudotis iš mirties nagų ištrūkę žmonės. Su Alytaus bendrove pasidalijome pusiau: jų – porolonas, o mūsų – užvalkalai ir darbas. Mūsų suteikta reikšminga parama Ukrainai sulaukė didelio dėmesio, susidomėjimo ir padėkų internetinėje erdvėje. Manau, analogiškai turėtų elgtis ir kitos verslo įmonės“, – kalbėjo D. Jakutis.

Tuo parama nesibaigė. Neseniai „Lono“ patalų siuntos nukeliavo į Lietuvos ir Estijos Raudonojo Kryžiaus organizacijas. D. Jakutis patikino, kad šiuo metu yra ruošiamas dar vienas „LONAS Group“ paramos paketas Ukrainai.

Aukštas įvertinimas

Šiais metais apdovanojimą „Metų bitė 2022“ laimėjo UAB „Rivauta“, vadovaujama Ramūno Pluko, kuri padarė didelę pažangą verslo plėtros kokybės gerinimo srityje. Bendrovė net ir šiuo nenuspėjamu laiku, tebesitęsiant pandemijai, išliko ištikima savo vertybėms  –  diegė naujoves, kurios veda įmonę į priekį, įgyvendino partnerystę su tarptautiniu automobilio serviso tinklu bei atnaujino nemažą dalį patalpų ir įrengimų savo darbuotojams. Toks verslas kuria vertę miesto bendruomenei ir yra vertas mūsų visų pasididžiavimo.

„2022-ieji buvo išties darbingi, įgyvendinome ne vieną vertingą projektą, ties kuriais dirbome visus metus –  tapome tarptautinio „Bosh Car Service“ tinklo atstove, dėl to atnaujinome įrengimus, kad šie atitiktų tinklo standartus, taip pat įsirengėme 130 kw saulės jėgainę, atnaujinome administracines bei sandėliavimo patalpas,  įsigijome modernią dažymo įrangą bei atlikome kapitalinį remontą automobilių dažymo ceche“, - nuveiktus darbus vardino R. Plukas.

Daugeliui industrijos atstovų žinomas servisas „Bosh Car Service“ pernai minėjo 100 metų sukaktį. Svarbu atkreipti dėmesį, kad su šiuo tinklu bendradarbiauti gali tik kompanijos, atitinkančios itin aukštus reikalavimus. Jonavos įmonė buvo įvertinta kaip pavyzdinga ir toli siekianti automobilių remonto bendrovė, puikiai atitinkanti visus kriterijus atstovauti pasauliniam prekiniam ženklui.

Tapdama tinklo atstove, „Rivauta“ įsipareigojo laikytis serviso nustatytos tvarkos, dirbti ir vadovautis aukštais kriterijais. Pasak direktoriaus R. Pluko, šis vardas įpareigoja pasitempti ir siekti kuo geresnio įvertinimo – įmonė yra audituojama, darbuotojai siunčiami į mokymus kvalifikacijai kelti, kad šie atitiktų aukščiausius industrijos standartus. „Svarbiausia – turime galimybę prisijungti prie naujausių informacinės sistemos programinių įrangų ir tą pačią akimirką matyti bei sužinoti visas naujienas apie automobilius, naudotis jomis teikdami remonto paslaugas klientų transporto priemonėms. Kadangi inovacijų diegimas įmonėje yra aukštas mūsų prioritetas, galėčiau įvardinti, kad ši partnerystė buvo vienas iš svarbiausių šių metų projektų, kurį sėkmingai įgyvendinome“, – teigė R. Plukas.

Šiemet bendrovės dažymo ceche atliktas visas kapitalinis remontas, įrengta nauja dažymo kamera, įdiegtas grindinis šildymas, visiškai atnaujinta apšvietimo sistema. „Atsisakėme senų šviestuvų, kurie buvo neekonomiški, įsirengėme LED sistemą. Ant visų pastatų stogų įsirengėme 130 kilovatų saulės jėgainę. Tokie pokyčiai leis mums patiems gaminti elektros energiją, kuriai šiuo metu per mėnesį bendrovė sunaudoja iki 15 tūkst. KW. Planuojame, kad saulės jėgainė pagamins didžiąją dalį mūsų sunaudojamos elektros. Tokiu būdu sutaupysime elektros kaštus ir sukauptas lėšas panaudosime kitų, įmonės plėtrai svarbių projektų įgyvendinimui”, – patirtimi dalijosi bendrovės „Rivauta“ direktorius.

Įmonė beveik atsisakė brangaus dujinio šildymo, kurį pakeitė minėtosios ekologiškesnės bei ekonomiškesnės oras-vanduo sistemos.

Nors sandėliams skirtų patalpų darbai nebuvo šių metų prioritetas, tačiau kasmet besikeičiantys ir griežtėjantys statybų įstatymai paspartino neplanuotus darbus – „Nusprendėme susitelkti ir šį projektą įgyvendinti dar šiemet. Jau dėliojame naujus planus kitiems metams. Vieni iš jų –  iškloti trinkelėmis aikšteles, įsirengti automobilių elektros įkrovimo stoteles, atnaujinti nepabaigtą likusio pastato fasadą, kad būtų patrauklus ir modernus. Juk esame kokybės siekiantys veržlaus serviso atstovai, – mintimis dalijosi vadovas R. Plukas. – Neabejoju, kad ši nominacija paskatins mus imtis įvairių iniciatyvų ir šios investicijos atsipirks darbuotojų lojalumu, klientų pasitikėjimu bei įmonės konkurencijos didėjimu“, – optimistiškai pokalbį baigė lengvųjų automobilių, mikroautobusų ir sunkvežimių serviso paslaugas teikiančios  bendrovės, įsikūrusios buvusio dujų ūkio teritorijoje, vadovas R. Plukas.

Inovacijos didina konkurencingumą        

Už įsitvirtinimą naujoje segmentinių gaminių gamybos rinkoje nominacija „Metų inovacijų šauklys 2022“ apdovanota  UAB „Baldai Jums“. Prasidėjęs kaip MTEP projektas bendrovėje sukurtas prototipas, kuris realizuotas į masinę gamybą. Naujo tipo konstrukcinė plokštė skirta ergonomiškai, aplinkos triukšmą izoliuojančiai ofiso kabinai sukurti.

Europoje gerai žinoma Jonavos įmonė specializuojasi korpusinių baldų iš ąžuolo ir beržo medienos gamyboje. Baldai yra skirti miegamojo, svetainės, vaikų kambario apstatymui, spintelės, spintos, knygų lentynos ir t. t. gali būti naudojami ir biuruose.  Tai maždaug vienas rinkos segmentas. Bendrovė ėmė ieškoti būdų, kurie paįvairintų rinką kitais segmentais.

Koronaviruso pandemijos metu išryškėjo, kad labai svarbi yra privati erdvė ofisuose, kur aplinkos triukšmas mažina darbuotojų darbingumą ir kelia stresą. Siekdama išspręsti šią problemą, įmonė nusprendė sukurti modernias, ekologiškas, darbo našumą gerinančias konstrukcines medžiagas ir iš jų pagaminti unikalias ofiso darbo kabinas.

 „Siekdami patenkinti verslo klientų poreikius, įgyvendinome mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros projektą (MTEP), trukusį kelis mėnesius. Pasirinkus įvairias medžiagas, skirtingų konstrukcijų plokštes,  buvo atliekami bandymai, ar naujas gaminys atitiks paskirtį – sumažins triukšmo lygį, turės ekologišką vidaus apdailą, apsaugą nuo drėgmės, gerins kitus rodiklius, – pasakojo UAB „Baldai Jums“ finansų direktorė Nijolė Meškauskienė. –  Tyrimo rezultatai nenuvylė. Įmonei pavyko sukurti šio produkto prototipą, jį išbandyti. Pradėjus šio produkto eksperimentinę gamybą ir pasiūlius rinkai, jis buvo teigiamai priimtas, todėl įsibėgėjo masinė gamyba.“

2022-aisiais ofiso kabinų  pardavimo apyvarta išaugo du kartus.  Naujos idėjos ir jų įgyvendinimas iš esmės pakeitė įmonės užimamą rinkos segmentą. Nuo šiol A. Meškausko vadovaujama bendrovė „Baldai Jums“ gali konkuruoti su kitais verslininkais, gaminančiais ofiso baldus.

„Mes dirbame ne dėl apdovanojimų, bet įgyvendiname savo viltis, idėjas, ieškome kelių į plėtrą, kad galėtume suteikti darbo vietų jonaviečiams. Kai sekasi, džiaugiamės, kai nepavyksta, liūdime. Bet vietoje nestovime – ieškome, mąstome, kuriame. Dėkui už pasitikėjimą mūsų įmone“, – paimdama regalijas dėkojo N. Meškauskienė.

Šventiniai linkėjimai

Šventės viešnia L. Jakimavičienė pasidžiaugė KPPAR Jonavos filialo gražia tradicija. „Malonu pasveikinti verslo bendruomenę, kuri net ir šiuo neramiu laikotarpiu geba sukurti šventinę nuotaiką ir pasveikinti savo kolegas. Šie metai negailėjo iššūkių, bet verslo pasaulio atstovų sumanumo dėka neįkritome į socialinės rizikos duobę. Tai rodo, kad partnerystė, draugiški santykiai ir noras žengti į priekį yra tarsi sėkmės receptas. Sveikinu visus Jonavos filialo narius, linkiu sėkmės verslo kelyje, linkiu gerų, inovatyvių idėjų. Ramaus ir šilto Kalėdų laukimo ir sėkmingų ateinančių metų“, – linkėjo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja.

D. Sinkevičienė atkreipė dėmesį, kad unikalioje aplinkoje, po Krašto muziejaus skliautais, malonu ir gera įteikti apdovanojimus. „Nebuvo metų, kad neatsirastų savo veikla išsiskiriančių verslo įmonių. Jonavos filialo vardu dėkoju nominantams, šventės dalyviams bei svečiams. Tad šviesios ir sėkmingos ateities visiems, kurie kuriate verslo pasaulį“, – kalbėjo D. Sinkevičienė.

Primename, kad 2012 metų pradžioje įkurta KPPAR Jonavos atstovybė vienijo tik septynias čia įsikūrusias įmones. Šiandien mūsų rajonas gali didžiuotis turėdamas Rūmų filialą, kuris jungia beveik 50 verslo įmonių.

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai veikia 13-oje savivaldybių Kauno ir Marijampolės apskrityse. Filialus turi Jonava, Kėdainiai ir Marijampolėe, o atstovybės įsteigtos Vilkaviškyje, Šakiuose bei Prienuose. Šiais metais duris atvėrė Rūmų atstovybė Kaišiadoryse.

Irena BŪTĖNAITĖ