Jonavos r. demaskavo vieną didžiausių kanapių ūkių Lietuvoje

Trečiadienis, 14 December 2022 09:55 Parašė 

Kauno apygardos prokuratūra vadovauja Kalėjimų departamento atliekamam ikiteisminiam tyrimui dėl labai didelio kiekio narkotinių medžiagų – kanapių – auginimo bei platinimo. Tyrimo metu atlikta daugybė kratų bei likviduotas vienas didžiausių Lietuvoje kanapių auginimo ūkis.

Ikiteisminį tyrimą atlieka Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnai, tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Nomeda Urbonavičienė.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas gavus informacijos, kad lygtinai iš įkalinimo įstaigos paleistas bei probacijos žinioje esantis nuteistasis A. V. kartu su kitais dviem asmenimis V. K. bei P. M. yra galimai įsirengę patalpas, skirtas auginti kanapėms. Įtariama, kad minėti asmenys užsiima kanapių tiekimu bei platinimu į įkalinimo įstaigas ir už jos ribų.

Atliekant tyrimą nustatytos dvi sodybos, kurių patalpos pritaikytos kanapių auginimui, jose buvo sumontuota speciali įranga. Viena sodyba – Jonavos rajone, vieno iš įtariamųjų gyvenamojoje vietoje, kita – Ukmergės rajone.

Atliekamo tyrimo metu, Kalėjimų departamento pareigūnai kartu su Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų „Aras“ pajėgomis sulaikė įtariamuosius, kurie minėtose sodybose augino kanapes. Minėtose sodybose bei įtariamųjų asmenų gyvenamose patalpose atliktos kratos. Jų metu rastas ir išimtas labai didelis kiekis narkotinių ir psichotropinių medžiagų – daugiau nei 200 vienetų dar augančių kanapių bei šių kvaišalų, jau paruoštų platinimui. Rasta ir paimta su kanapių auginimu ir realizavimu susijusi įranga. Pas vieną iš įtariamųjų kratos metu rasti ir turėti draudžiami daiktai, galimai sprogmenys, kuriuos neutralizavo ir išsivežė „ARAS“ išminuotojai.

Tyrimui vadovaujanti Kauno apygardos prokuratūros prokurorė kreipėsi į teismą su prašymu visiems trims įtariamiesiems paskirti griežčiausias kardomąsias priemones –  suėmimus. Teismas, atsižvelgęs į prokurorės prašymą, jį patenkino –  šiuo metu visi trys įtariamieji yra suimti. A. V. ir V. K. suimti maksimaliam trijų mėnesių laikotarpiui, P. M. – vieno mėnesio laikotarpiui.

 Ikiteisminis tyrimas atliekamas pagal du baudžiamojo kodekso straipsnius – dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti (BK 260 str. 3 d.) bei dėl neteisėto kanapių auginimo (BK 265 str.). Didžiausia numatoma bausmė už šias nusikalstamas veikas – laisvės atėmimas nuo dešimties iki penkiolikos metų.

Pagal LR generalinės prokuratūros inf.