Paskelbtas Aktualijos

Valstybinė miškų tarnyba konsultuoja miškų savininkus

Antradienis, 29 November 2022 11:18 Parašė 

Tinkama miško priežiūra – kiekvieno miško savininko prievolė. Kiekvienas miško savininkas privalo saugoti bei tvarkyti savo mišką, laikydamasis LR miškų įstatymo bei kitų teisės aktų nuostatų. Tačiau toli gražu ne kiekvienas miško savininkas jas žino. Ir ne kiekvienas žino, ką, kaip ir kada galima ar privaloma daryti miške. Dėl to, miškų savininkus miškų priežiūros klausimais konsultuoja Valstybinė miškų tarnyba.

Tarnyba konsultuoja miško tvarkymo, naudojimo, atkūrimo ir įveisimo, apsaugos, želdinimo ir žėlimo, vidinės miškotvarkos projektų rengimo, vertinimo ir tvirtinimo, leidimų kirsti mišką išdavimo, miškų būklės ir kitais klausimais. Tarnybos kompetencija yra tvirtinti privačių miškų vidinės miškotvarkos projektus, miško želdinimo ir žėlimo projektus, išduoti leidimus kirsti mišką, tvarkyti Miškų valstybės kadastro duomenis, teikti išvadas dėl miško žemės transformacijos, nagrinėti piliečių pareiškimus, skundus ir pasiūlymus bei spręsti juose keliamus klausimus.

Konsultacijas tarnyba teikia telefonu, el. paštu bei susitikus su specialistu, prieš tai automatiniu būdu užsiregistravus. Norint pasikonsultuoti telefonu, reikia skambinti numeriu 8-670 06211 darbo dienomis nuo 8.00 iki 17.00 val. El. paštu reikia rašyti adresu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Konsultacijos tarnybos Miškų ūkio priežiūros skyriaus regioniniuose padaliniuose vyksta antradieniais nuo 8:00 iki 17:00 val. Užsiregistruoti susitikimui su specialistu galima naudojantis automatine forma, kuri lengvai pasiekiama per nuorodą, esančią Valstybinės miškų tarnybos interneto svetainėje: https://amvmt.lrv.lt/lt/paslaugos/konsultacijos-misku-ukio-prieziuros-klausimais

Čia galite rasti ne tik registracijos formą, bet ir visų galimų prašymų formas, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus, nuorodas į Aplinkosaugos leidimų informacinę sistemą ALIS bei į jos mokomąją medžiagą, taip pat nuorodą į skaičiuoklę preliminariai kompensacijai už miško žemės pavertimą kitomis naudmenomis apskaičiuoti.

Privataus miško savininkai, kurių miško valda yra saugomoje teritorijoje, dėl atsiradusių naujų veiklos apribojimų gali gauti kompensacijas. Visi, norintys dėl jų pasikonsultuoti, taip pat gali kreiptis į Valstybinės miškų tarnybos konsultacijų centrą.

Parengtus vidinės miškotvarkos projektus ir jų skaitmeninius duomenis tikrinti ir tvirtinti reikia siųsti el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Visus kitus klausimus, prašymus, skundus prašome teikti el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

Valstybinė miškų tarnyba yra įstaiga prie Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos, įgyvendinanti valstybės politiką gamtos išteklių (miškų, augalų nacionalinių genetinių išteklių) valdymo srityje.