Paskelbtas Miesto naujienos

Jonavoje skelbiama „Gyvūnų gerovės savaitė“

Pirmadienis, 28 November 2022 15:55 Parašė 

Jonavos rajono savivaldybė visą šią savaitę skelbia „Gyvūnų gerovės savaite“ ir kviečia jonaviečius paaukoti lėšų beglobių kačių nameliams įsigyti. Gyventojai taip pat kviečiami aukoti maisto katėms, kuris bus perduotas gyvūnų globėjams.

Dėl šios skubios pagalbos priemonių savivaldybės atstovai ir gyvūnų globėjai susitarė per mero pavaduotojos Birutės Gailienės inicijuotą susitikimą su rajone veikiančiomis gyvūnų globos organizacijomis.

Per susitikimą taip pat sutarta, kad kitų metų savivaldybės biudžete bus numatyta daugiau lėšų beglobių gyvūnų reikmėms – sukurtas bazinių gydymo paslaugų paketas gyvūnui, kurį apmokės seniūnijos.

„Turėjome tikrai gerą susitikimą ir konstruktyvią diskusiją, per kurią išsiaiškinome pagrindinius gyvūnų globėjų poreikius ir savivaldybės galimybes padėti organizacijoms. Informavome globėjus, kaip veikia paramos mechanizmai, rašomos paraiškos finansavimui, dalyvaujama įvairiuose projektuose.

Visa tai organizacijos galės pritaikyti savo veikloje jau kitais metais, tuo tarpu benamiams gyvūnams, ypač katėms, labai reikia pagalbos jau šią šaltą žiemą. Todėl sutarėme sutelkti visus jonaviečius ir pakviesti paaukoti lėšų kiek kam negaila, už kurias bus perkami specialūs mediniai nameliai katėms“, - sako mero pavaduotoja B. Gailienė.

Paaukoti pinigų jonaviečiai gali atlikdami pavedimą į VšĮ Mylėkime kates banko sąskaitą LT847300010175058324 Pavedimo paskirtyje nurodykite „Kačių nameliams“.

Gyventojai taip pat gali atnešti maisto katėms, kuris visą šią savaitę bus renkamas savivaldybės I a., 100 kab.

Savivaldybės atstovų ir gyvūnų globėjų susitikime, kuriame sutarta imtis priemonių dėl skubios pagalbos gyvūnams, dalyvavo organizacijų „Jonava ir keturkojai“, „Mylėkime kates“, „Miesto katė“, „Ryžiukas ir kanopėlė“ atstovai, taip pat savanoriai kačių šėryklų prižiūrėtojai.