Paskelbtas Laisvalaikis

WPC terasinių lentų priežiūra - paprasta

Pirmadienis, 24 October 2022 07:08 Parašė 

Jeigu norite, kad metų eigoje terasa išliktų ne tik patvari, tačiau ir graži - tokiu atveju reikia jai skirti bent jau minimalios priežiūros. Šįkart kalbama apie lentas, kurios yra pagrindas garantuojantis, jog terasos funkcionalumas išliks daugelį metų.

Pirmiausia reikia geros kokybės lentų. Šiuo metu dažniausiai minimos WPC lentos terasai. jos džiugina ne tik kokybe, tačiau ir estetika. O kokios priežiūros joms reikia, kad tokios išliktų ir po daugelio metų? Tai bandysime aptarti straipsnyje.

Reguliarus lentų valymas

Kompozicinių, specialiai terasai skirtų lentų priežiūra nėra sudėtinga. Jeigu Jūsų terasoje bus komponuojamos įprastos lentos - tokiu atveju jas reikės nuolatos impregnuoti. Tik tokiu atveju jos bus užtektinai atsparios aplinkos poveikiui. Tačiau ir tai dažniausiai ne tokios kokybiškos kaip kad WPC lentos. O joms nereikia jokio specialaus impregnanto, nereikia dengti aliejiniais dažais, kurie padeda išvengti aplinkos poveikio.

Svarbiausia yra WPC terasines lentas valyti su valikliais, kurie yra joms skirti. Ir tikrai nereikia dažnai. Galiausiai, juk tai yra lauko erdvė. Valykite kartą per mėnesį, o gal ir dar rečiau. Pagal poreikį ir Jūsų švaros suvokimą - kaip turi atrodyti terasa. Dažniausiai specialius valiklius geriausia yra pirkti tose pačiose prekybos vietose, kur yra parduodamos ir lentos. Galėsite būti ramus dėl optimalaus jų pritaikymo ir tinkamumo, kuris yra labai svarbus.

Dėmių šalinimas

Galima pasidžiaugti, kad WPC terasinės lentos yra atsparios ne tik aplinkos poveikiui, tačiau taip pat ir kitiems dirgikliams. Tai yra vieta, kurioje dažniausiai praleidžiama labai daug laiko. 

Natūralu, kad būdami joje galime kaip nors išpurvinti arba kitaip užteršti lentas. Net ir tokiu atveju, kai lentos yra geros kokybės - teršalai gali įsigerti. Ką daryti tokiu atveju, kai juos išpilate? Žinoma, kuo greičiau reaguoti. Valymo priemonės kinta priklausomai nuo to - kas yra užpilama ant lentų. Svarbiausia yra nenaudoti labai agresyvios chemijos, kadangi ji gali pažeisti lentų paviršių. Visada pirmiausia bandykite valyti vandeniu, o jeigu nepavyksta - galite susisiekti su asmenimis, kurie Jums pardavė lentas. Jie gerai žino jų savybes, tad galbūt patars kaip galima pašalinti nešvarumus.

Kiti priežiūros patarimai

Nors WPC lentos yra patvarios, tačiau natūralu, kad metų eigoje gali atsirasti mažų įbrėžimų. Tokiu atveju juos geriausia yra naikinti su švitriniu popieriumi. Darbas lengvas. Visada galima įsigyti mechaninę priemonę. Tokiu atveju galėsite sulyginti paviršių ne tik greitai, tačiau ir džiaugtis terasos danga, kuri atrodo gražiai, tačiau nereikalauja daug dėmesio. Tai tikrai yra įmanoma ir gera danga tai garantuoja.

Visada geriausia apie priežiūrą yra kalbėti su tais specialistais, kurie ir parduoda lentas. Tai, tikimės, kad padės Jums rasti ne tik geras, konkrečiais tinkamas lentas, tačiau ir žinosite, kokios priežiūros joms reikia, kad tarnautų daug metų ir išliktų kokybė. Juk gera, kad kartą sumontavus terasą daugiau nebereikia jai skirti dėmesio, taip? Tai tikrai yra įmanoma.