Paskelbtas Aktualijos

Gaižiūnų poligone griaudės „Inžinierių griausmas 2016“

Antradienis, 26 July 2016 13:09 Parašė 

Iki liepos 31 d. Gaižiūnų poligone vyks didžiausios šių metų Lietuvos karo inžinierių pratybos „Inžinierių griausmas 2016“, kuriose treniruosis per 700 karių iš Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono ir kitų Sausumos pajėgų vienetų.

Pratybose karo inžinieriai atliks specializuotas užduotis kartu su kariuomenės pėstininkais, taip siekiant integruotis į manevrinius padalinius. Pratybų organizatoriai ir instruktoriai šiuose mokymuose vertins nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT) atliekančių karių pasirengimą, taip pat rengs Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) šaulius-inžinierius.

Pratybose kariai užduotis atliks suskirstyti į grupes ir vienu metu veiks šešiose skirtingose mokymosi vietose poligone. Pirmoje vietoje pėstininkai kartu su koviniais inžinieriais įrengs perėjas per minų laukus ir atliks minų lauko įveikimo veiksmus, antroje pozicijoje įrengs apsaugines kliūtis ir taktinius minų laukus, trečioje – pastatą gynybai, o ketvirtoje kelsis per vandens kliūtis. Penktoje pozicijoje kariai turės galimybę sprogdinti konstrukcijas, o šeštoje atliks veiksmus ABC (apsauga nuo atominio, biologinio ir cheminio ginklo) švarinimo punkte.

Pratybos „Inžinierių griausmas“ rengiamos jau trečią kartą nuo 2013 m.

KAM inf.