Paskelbtas Miesto naujienos

Agitavo rinktis kario profesiją

Penktadienis, 22 July 2016 14:32 Parašė 

Pirmadienį Jonavos jaunimas turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su kario profesija – Jonavos darbo centro specialistės surengė susitikimą su Lietuvos kariuomenės atstovais. Į renginį atvyko darbo ieškantys jauni ir vyresni žmonės, rajono moksleiviai. Darbo ieškantys jonaviečiai domėjosi įsidarbinimo galimybėmis kariuomenėje, moksleiviai – savanorystės galimybėmis.

Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos Kauno regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus štabo seržantas Audrius Baranauskas pristatė Lietuvos kariuomenės struktūrą, viziją, misiją ir pagrindinius Lietuvos kariuomenės uždavinius. Renginio dalyviams buvo pristatyta galimybė nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos metu įgyti karinį pasirengimą. Tuos, kurie norėtų tarnauti savo šaliai ir prisidėti prie jos saugumo užtikrinimo, renginio svečias kvietė įsilieti į profesinės karo tarnybos karių gretas.

A.Baranauskas papasakojo ne tik apie įsidarbinimo galimybes, bet ir karjeros perspektyvas kariuomenėje. Pasak svečio, savo turimas žinias ir patirtį panaudoti šalies labui gali įvairių specialybių atstovai – IT specialistai, medikai, teisininkai, mechanikai, vairuotojai, virėjai ir kt. Nemažai renginyje dalyvavusio jaunimo susidomėjo jaunesniųjų karininkų vadų mokymais ir kario savanorio tarnyba, tad moksleiviams seržantas pristatė Lietuvos šaulių sąjungą ir galimybę į jų gretas įsilieti jau nuo 11 metų. Renginys sulaukė didelio susidomėjimo ir teigiamų dalyvių emocijų. Po renginio seržantas dar ilgai atsakinėjo į individualius dalyvių klausimus.

„Alio Jonavos“ inf.