Paskelbtas Sportas

Į Jonavos sporto istoriją įrašytas ir triatlonas

Antradienis, 19 July 2016 21:04 Parašė 

Pirmą kartą Jonavos istorijoje vyks dar vienas didelis sporto renginys – triatlono taurės etapas. Praėjusią savaitę Savivaldybėje per spaudos konferenciją buvo pristatyta jonaviečiams dar nelebai girdėta sporto šaka ir šios sporto šakos varžybos Jonavoje.

Visai neseniai jonaviečiai turėjo progą pamatyti daugiadienes dviračių lenktynes, o dabar eilė atėjo ir triatlonui. Spaudos konferencijoje šių būsimų varžybų peripetijas pristatė VšĮ „Lietuvos triatlono taurė“ direktorius Audrius Jaraminas ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) renginių ir projektų vadovas Mantas Marcinkevičius. Apie miesto pasiruošimą būsimoms varžyboms kalbėjo mero pavaduotojas Eugenijus Sabutis, miesto seniūnas Povilas Beišys ir Kūno kultūros ir sporto centro direktorės pavaduotojas Laurynas Gailius.

Per penkis mėnesius – penkių varžybų ciklas, o po šių etapų apdovanojami patys pajėgiausi sportininkai. Plaukti, minti, bėgti – geriausias būdas susipažinti su matyta ir nematyta Lietuva. Etapų etnografinė ir gamtinė įvairovė – vienas iš esminių triatlono taurės akcentų.

„Jonava pasirinkta neatsitiktinai, nes yra tekę dirbti su Jonavos sporto centru Lietuvos bėgimo taurės etapuose. Šie renginiai yra gerai organizuoti, todėl pasiūlėme surengti ir tokio rango triatlono varžybas, – spaudos konferencijoje sakė VšĮ „Lietuvos triatlono taurė“ direktorius A. Jaraminas. – Patirtis, esamas tvenkinys ir dviračių takai tarsi įpareigoja Jonavoje surengti ir šios sporto šakos varžybas“.

„Gatvių remontai varžyboms netrukdys. Dar turime laiko, tikrai susitvarkysime – trasa bus saugi, – žadėjo miesto seniūnas P. Beišys. – Tiatlonas nėra monotoniškas, žmonės pamatys, susidomės, daugiau sužinos, tad kitais metais, jeigu etapas vėl vyks Jonavoje, dalyvių bus kur kas daugiau. Kad tai nebūtų tuščios seniūno kalbos, aš pats dalyvausiu ilgiausioje olimpinėje distancijoje – tikiuosi, kad ne tik įveiksiu, bet ir nebūsiu paskutinis toje rungtyje“.

Triatlonas – viena iš sparčiausiai populiarėjančių sporto šakų pasaulyje. Dinamiškumas ir neabejotina nauda fizinei ir psichologinei sveikatai suteikia triatlonui dar daugiau žavesio.

Lietuvos triatlono taur – atviras sporto renginys, kuriuo siekiama populiarinti visuomenės sveikatingumą, aktyvų gyvenimo būdą, o tuo pačiu ir domėjimąsi Lietuva ir jos regionine etnokultūra. Projektas vienija visų amžiaus grupių sporto mėgėjus ir profesionalus.

Lietuvos triatlono taurės trečiasis etapas Jonavoje vyks liepos 23 dieną. Varžybų dalyviai galės save išmėginti pasirinkdami vieną iš trijų distancijų: olimpinę, sprinto ar „TRI-FUN“.

Pasirinkę pirmąją distanciją, turės plaukti 1,5 km, 40 km nuvažiuoti dviračiu (plentu) ir nubėgti 10 km. Trumpesnės – sprinto – trasos dalyviai plauks 750 metrų, bėgs 5 kilometrus ir dviračiu važiuos 20 kilometrų. Renginio dieną bus specialiai įrengta „TRI-FUN“ trasa pradedančiųjų, mėgėjų ir vaikų triatlono varžyboms (priklausomai nuo fizinio pasirengimo numatomas įveikimo laikas 30–60 min). Šioje distancijoje dalyviai galės nuplaukti apie 200 metrų, nuvažiuoti apie 10 km ir 2,5 km nubėgti.

Dalyviai galės rungtyniauti ir komandinėse varžybose. Estafetės komandą sudaro trys dalyviai, kurie pasikeisdami tarp rungčių turės įveikti didžiausius nuotolius.

Olimpinės distancijos įveikimo laikas puspenktos, sprinto ir „TRI-FUN“ – pustrečios valandos.

Renginio pradžia – Joninių slėnyje, kur vyks registracija, numerių ir laiko fiksavimo daviklių išdavimas, apdovanojimai. „TRI-FUN“ distancijos startas – 8.35 val., o olimpinės ir sprinto – 9 val. Apdovanojimai – 13 val.

Dalyvių registracija internetinėje svetainėje: www.triatlonotaure.lt

Dvejos triatlono taurės varžybos jau įvyko Šiauliuose ir Marijampolėje, o po trečiojo etapo Jonavoje sportininkai rungsis Veisiejuose ir Druskininkuose.