Paskelbtas Aktualijos

Policijos ir draudikų akiratyje – dviratininkai be šalmų

Penktadienis, 15 July 2016 15:02 Parašė 

Nuo liepos 14 d. Lietuvos kelių policijos tarnyba kartu su bendrove „ERGO Insurance“ rengs draugiškus reidus. Jų metu dviračių vairuotojai bus raginami laikytis Kelių eismo taisyklėse numatytų reikalavimų ir paisyti rekomendacijų naudoti sužalojimų bei traumų išvengti padedančias apsaugos priemones. Didžiausias dėmesys bus skiriamas be šalmo važiuojantiems dviratininkams.

Pirmieji policijos ir draudikų dėmesio sulauks sostinės dviratininkai. Vėliau beveik iki vasaros pabaigos draugiški reidai bus rengiami visoje šalyje. Pasak Lietuvos kelių policijos tarnybos vadovo Vytauto Grašio, reidais bus siekiama ne nubausti vairuotojus, o atkreipti dėmesį į važiavimo dviračiu saugumą, priemones, kurios padeda išvengti skaudžių nelaimių ir sužalojimų. Statistika rodo, kad dviračių vairuotojai dar pernelyg dažnai nukenčia eismo įvykiuose, o dažnas nežino ar nepaiso Kelių eismo taisyklėse numatytų reikalavimų ir rekomendacijų..

Anot policijos atstovo, reidų metu dviratininkams, kurie važiuoja nedėvėdami šalmų, bus primenama, kad šalmas yra viena efektyviausių priemonių, padedančių išvengti rimtų sužalojimų nelaimingų atsitikimų metu. Akcijos metu policija taip pat skirs dėmesį dviračių techninei būklei, dviratininkams privalomų atšvaitų naudojimui, pedalus minančiųjų drausmei.

Šiuo metu galiojančiose Kelių eismo taisyklėse numatoma, kad važiuojant keliu šalmą dėvėti privalo jaunesni nei 18 metų amžiaus dviratininkai, kitiems tai daryti rekomenduojama. Šalmus dėvėti privalo ir vežami nepilnamečiai dviračių keleiviai. Be to, visi dviračiai gale turi turėti pritvirtintą raudonos spalvos atšvaitą arba šios spalvos žibintą, o iš abiejų dviračio pusių prie stipinų ar ratų diskų turi būti pritvirtinti oranžinės spalvos atšvaitai.

Važiuojant dviračiu važiuojamąja kelio dalimi taip pat yra privalu dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba įsijungti baltos spalvos žibintą priekyje bei raudonos spalvos žibintą gale. Važiuojant keliu tamsiu paros metu ar esant blogam matomumui privalu ne tik dėvėti ryškiaspalvę liemenę, bet ir įsijungti žibintus. Dviratininkai, kaip ir kiti eismo dalyviai, turi paisyti kelio ženklų, būti dėmesingi, rūpintis savo ir kitų eismo dalyvių saugumu.

Šiemet Lietuvoje eismo įvykių metu jau sužeistas 121 dviračio vairuotojas, penki neteko gyvybės.

Parengta pagal Lietuvos kelių policijos tarnybos inf.

Visos draudimo brokerių paslaugos - UADBB "Draudimo bitės", J.Ralio g. 12, Jonava, tel. 8-655 63006.