Paskelbtas Miesto naujienos

Pradedama remontuoti Kriaušių gatvė „Draugystės“ soduose

Penktadienis, 17 June 2022 10:23 Parašė 

Jonavoje pirmadienį pradedama tvarkyti Kriaušių gatvė, esanti sodininkų bendrijoje „Draugystė“.

Po kapitalinio remonto šioje sodininkų gatvėje bus įrengti paviršinio vandens įrenginiai, o atkarpoje iki Draugystės gatvės – paklotas asfaltas.

„Draugystės“ sodai Jonavoje jau senokai tapę nuolatine gyvenama vieta daugeliui jonaviečių, tačiau sodų bendrijoms visoje Lietuvoje yra sudėtinga integruotis į bendras miestų ar rajonų savivaldybių teritorijas kaip gyvenamoms vietovėms ir naudotis visomis joms priklausančiomis paslaugomis.

„Jonavos rajono savivaldybė prieš keletą metų pradėjo sodininkų bendrijose esančių kelių ir gatvių išpirkimo procedūras ir štai dabar mes jau galime Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) bei savo biudžeto lėšomis pradėti tvarkyti pirmąją sodininkų gatvę.

Jonavos rajone yra per 40 sodų bendrijų ir visos jos gali ne tik perduoti sako kelius savivaldybei, bet ir tvarkytis pačios, pasinaudodamos savivaldybės skiriama parama“, - sako Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

Kriaušių gatvės kapitalinio remonto darbai prasidės šią savaitę. Darbus atliks bendrovė „Jonavos hidrotechnika“, projekto vertė – 136 tūkst. eurų.

Ateityje tvarkomų gatvių sodų bendrijose turėtų daugėti: 2023 m. savivaldybė planuoja asfaltuoti „Draugystės“ Naujakurių gatvę.