Paskelbtas Rajono naujienos

Upninkuose įvyko respublikinis keliautojų pėsčiomis maratonas

Pirmadienis, 09 May 2022 16:10 Parašė 

Savaitgalį Upninkų seniūnijoje vyko tradicinis Mokslų akademijos turistų klubo ir Lietuvos keliautojų sąjungos organizuotas 49-asis keliautojų pėsčiomis maratonas.

Į žygį iš anksto užsiregistravo apie 350, o prabudę saulėtą šeštadienio rytą atvyko virš 450 žygeivių .Upninkams atstovavo seniūnijos sporto organizatorė su vienuolikos narių vaikų ir jaunimo komanda. Maratono keliautojų amžius buvo labai skirtingas – jauniausia dalyvė, nešioklėje mamos nešta šiemet gimusi Rugilė, vyriausi – virš 80 m. vyrai ir moterys.

Jaunuoliams iki 18 m. buvo paruoštos dvi trasos po 25 km šeštadienį ir sekmadienio rytą, moterims – trys etapai po 25 km (50 km šeštadienį ir 25 km sekmadienį), vyrams ir supermoterims – keturios trasos po 25 km (50 km šeštadienio dieną, 25 km orientacinė trasa naktį ir rytinė 25 km sekmadienį).

Bazinėje stovyklavietėje, įsikūrusioje prie Upninkų šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios Paupio g., jau nuo penktadienio pavakario laukė organizatoriai. Senai upninkiečiai matė tokį palapinių miestelį! Smagu iš dalyvių buvo išgirsti, kad  šiemet maršrutas labai įspūdingas: daug gražių gamtos vaizdų, įspūdingų upių skardžių, puikiai nusiteikusių žmonių, daug geros nuotaikos lydėjo visą kelią.

Dauguma keliautojų nesirinko ėjimo keliais, o kompasų pagalba drąsiai brovėsi per brūzgynus, pelkes. Trasa visiškai nebuvo žymėta, padėjo tik žemėlapis, turimas kompasas ir kiekvieno asmeninė ar komandos orientacija. Šią trasą kai kurie dalyviai įveikė su augintiniais, garbingo amžiaus dalyviai važiuodami dviračiais.

Naktiniame ir sekmadienio ryto etapuose jau buvo fiksuojamas laikas, laimėtojai dalį naktinio ir rytinio etapo nubėgo, kad greičiau pasiektų finišą. Su rezultatais galima susipažinti adresu: https://dbsportas.lt/lt/varz/2022031.

Naktį nepabūgę tamsos dalyviai įveikė trasą, vedančią per Užupio, Baltromiškės, Bajoriškių, Kryžiaukos, Šakių kaimus ir Rizgonių karjero teritoriją. Rytinė trasa driekėsi ir kaimyniniame Ukmergės rajone iki Veprių, Kultuvėnų.

Atsigaivinti maratono dalyviams teko sekmadienio rytiniame etape iš Ukmergės rajono pusės perbridus Širvintos upę. Keliautojų niekas neišgąsdino, jie užgrūdinti entuziastai, nebijantys jokių kliūčių.

Dėkojame Jonavos rajono savivaldybės administracijai už Jonavą reprezentuojančias dovanėles pagrindiniams maratono organizatoriams. Seniūnija įteikė apdovanojimus jauniausiam, vyriausiam, aktyviausiam dalyviui ir aktyviausiai (gausiausiai) dalyvavusiai šeimai.

Upninkų seniūnijos inf.