Paskelbtas Laisvalaikis

Padangų rūšys

Pirmadienis, 27 December 2021 16:27 Parašė 

Šiais laikais padangos gali būti labai įvairios dėl padidėjusios transporto įvairovės. Dideli automobilių galios, svorio bei valdymo skirtumai diktuoja nuolat kintančius reikalavimus padangoms. Jeigu aprėptume visų rūšių transporto padangas, tai vieno straipsnio joms paskirstyti tikrai nepakaktų. Taigi, šįkart susitelkiame į pagrindines lengvųjų automobilių padangų rūšis.

Kokios gali būti padangų rūšys ir kokios yra jų savybės? Žinodami atsakymus į šiuos klausimus lengviau komunikuosite su padangų pardavėjais ir išsirinkti tinkamiausią avalynę savo automobiliui.

Standartinės

Kalbėdami apie standartines padangas turime omeny lengviesiems automobiliams skirtas vasarines, žiemines bei universalias padangas. Automobilio gamintojo nurodytose padangų rekomendacijose dažniausiai siūlomi standartiniai matmenys. Tokias padangas įprastai gamina tiek premium, tiek biudžetinės klasių gamintojai.

Standartinės padangos pasižymi ilgaamžiškumu. Vairuotojai dažniausiai neieško sportinių ypatybių ir tiesiog nori užtikrinti saugumą kelyje. Taigi, gamintojai siekia balanso tarp gero sukibimo, mažo triukšmo ir ekonomijos.

Žemo profilio

Padangos, kurių sienelės yra žemos, yra vadinamos žemo profilio. Pažemintos padangos sienelės suteikia daugiau stabilumo vairuojant, todėl jas itin mėgsta sportinių automobilių savininkai. Tokios padangos dažnai yra platesnės, todėl užtikrinamas geresnis sukibimas su kelio danga.

Kuo ypatinga tokių padangų sandara? Kadangi sienelės yra itin žemos, jos yra sutvirtintos, kad duobės nepažeistų ratlankių ir pačių padangų. Vairuotojai visada paaukoja dalį komforto rinkdamiesi jas.

Žemo profilio padangos taip pat leidžia ant automobilio sumontuoti didesnius ratlankius nei numatė gamintojas, todėl jas vairuotojai dažnai renkasi ir dėl estetikos. Tik vertėtų pabrėžti, kad gamintojo nenumatyti padangų matmenys gali pakenkti tiek automobiliui, tiek jūsų saugumui.

Bekelės/SUV padangos

Visureigiams skirtos padangos gali būti kelių rūšių: bekelės arba SUV padangos.

Bekelei skirtos padangos yra aukštos, o protektorius būna ypatingai grublėtas geresniam sukibimui su palaidu paviršiumi. Šios padangos ganėtinai brangios dėl ypatingos struktūros bei naudojamų medžiagų.

SUV padangos taip pat gali būti įvairios, nes galia šiuolaikiniuose miesto visureigiuose būna labai įvairi. Pavyzdžiui, Toyota RAV4 siūlomas su 225/60 R18 padangomis, o sportiškas BMW X6 – 285/35 R21. Pastarasis variantas gali būti net kelis kartus brangesnis.

Run-flat

Galų gale, run-flat padangos. Vis dažniau jos yra siūlomos standartiškai su naujais automobiliais. Net ir su pradurta run-flat padanga galite nuvažiuoti iki 80 km, neviršijant 90 km/val. Šis išradimas išlaiko automobilį stabilų padangos sprogimo atveju, bet šiek tiek kenčia automobilio ekonomija ir komfortas.

Tikimės, kad ši informacija padės lengviau atpažinti skirtumus tarp įvairių rūšių padangų. Visada rinkitės tik jūsų automobilio gamintojo rekomenduojamas padangas ir vairuokite saugiai!