Paskelbtas Laisvalaikis

Ką reikia žinoti apie išmaniojo telefono ekrano apsaugą?

Pirmadienis, 13 December 2021 12:31 Parašė 

Telefonas yra vienas iš daiktų, kuris lydi mus kiekvieną dieną. Šiuolaikinėje rinkoje dominuoja išmanieji įrenginiai, kurie dėl savo puikių savybių gali padėti atlikti ne tik su laisvalaikiu susijusias, bet ir darbines funkcijas. Nors ir jie yra linkę retai sugesti, pagrindinis gedimų tipas yra dužęs ekranas, o šį procesą sukelia mūsų nerangūs veiksmai. Tam, kad išmanusis telefonas būtų nepažeistas kritimo metu, labai svarbu pasirūpinti jo ekrano apsauga, kuri šiuo metu pasižymi ne tik apsaugine plėvele ar stikliuku.

Išmaniųjų telefonų ekranų apsaugos tipas: apsauginės plėvelės

Šiai dienai galima rasti įvairiausių išmaniųjų telefonų ekranų apsaugos tipų, todėl galėsite pasirinkti tą, kuris jums labiausiai tinka ir patinka.

Apsauginės plėvelės telefonams - viskas prasidėjo nuo to, jog buvo sukurta plastikinė plėvelė, kuri turėjo apsaugoti telefonų ekranus nuo mažiausių įbrėžimų. Jų privalumas yra toks, kad jos yra itin plonos, todėl net sunku pajusti, jog jos yra ant jūsų išmaniųjų telefonų ekranų. Žinoma, tokio tipo plėvelės telefono ekrano visiškai neapsaugo, todėl šis pasirinkimas galėtų būti tinkamas tik tada, jeigu jūsų išmaniojo telefono modelis yra visiškai naujas, todėl dar nėra sukurta efektyvesnė apsauga. Apsauginės plėvelės yra skirstomos į PET ir TPU. PET apsauginės plėvelės pasižymi nepaprastu plonumu, tačiau jos neatlaiko stiprių įbrėžimų, todėl itin greitai susidėvi. Na, o TPU plėvelės yra nepaveikios riebalams, įbrėžimams bei yra žymiai elastingesnės nei PET plėvelės. Tiesa, TPU plėvelės turi specialų klijavimo būdą (su vandeniais klijais), todėl tai gali sukelti tam tikrų keblumų. Tam, kad jūsų išmanusis telefonas būtų apsaugotas kuo geriausiai, šias apsaugines pleveles reikėtų pasirinkti tik, kaip laikinam variantui. Tokių plėvelių visiems telefono modeliams galima rasti apsilankius https://www.tavotel.lt/universalus-priedai-aksesuarai-telefonams/telefonu-stikliukaiapsaugines-plieveles.  

Išmaniųjų telefonų ekranų apsaugos tipas: apsauginis stiklas

Apsauginis stiklas yra laikoma vienas iš populiariausių ir efektyviausių būdų, kaip apsaugoti jūsų išmaniojo telefono ekraną. Apsauginio stiklo kaina priklauso nuo jo kokybės, todėl žinant, kad jūsų telefonui gresia dažni nukritimai ar įbrėžimai, rekomenduojama įsigyti tokį apsauginį stikliuką, kuris jums tarnaus kuo ilgesnį laiką (šis gali kainuoti net iki 50 eurų). Tam tikri apsauginiai stiklai turi papildomą apsaugą nuo smūgių, o tai reiškia, kad esant mechaniniam pažeidimui, skyla tik papildomas stiklas, o jūsų išmaniojo telefonas ekranas lieka visiškai nepažeistas. Taip pat apsauginiai stiklai yra patogūs tuo, jog jie puikiai priglunda prie išmaniųjų ekranų, o jų kampai idealiai priglunda prie kampų, todėl kritimo metu lieka apsaugoti ir jūsų telefono kraštai.

Tiesa, jeigu apsauginis stiklas buvo bent šiek tiek pažeistas, rekomenduojama jį pakeisti nauju. Kiekvienas esantis įbrėžimas ar skilimas ant apsauginio stiklo praranda savo atsparumą smūgiams. Vienas iš pagrindinių apsauginių stikliukų trūkumų yra toks, jog jiems  esant plonesniems - neapsaugo nuo stiprių smūgių, o esant storesniems - vizualiai storina patį išmanųjį telefoną.

Išmaniųjų telefonų ekranų apsaugos tipas: nano danga

Nano danga yra vienas iš puikių sprendimų norint apsaugoti savo išmaniojo telefono ekraną. Esmė yra tokia, kad skysta medžiaga yra padengiamas jūsų išmaniojo telefono ekranas. Tačiau yra vienas niuansas, kuris gali nepatikti visiems - ši medžiaga yra nematoma, o tai reiškia, kad kai nano danga bus pažeista, jūs negalėsite pamatyti šio defekto, o nukritęs jūsų telefonas bus lengvai pažeidžiamas. Taip pat su šiuo nematomumu rizikuojate ir subraižyti savo tikrąjį ekraną, todėl šis apsaugos variantas turėtų būti tinkamai apgalvotas.