Paskelbtas Sportas

Europos čempionas gyvena Jonavoje

Pirmadienis, 20 June 2016 08:45 Parašė 
Jonavietis Antanas Klibavičius į savo medalių kolekciją pridėjo ir Europos auksą Jonavietis Antanas Klibavičius į savo medalių kolekciją pridėjo ir Europos auksą

Serbijos sostinėje Belgrade vykusiame kiokušin pasaulio sąjungos (KWS) surengtame Europos kiokušin karatė čempionate 14 lietuvių sukūrė naują pasaką – sportininkai po pirmosios dienos kovų ant tatamio turėjo dešimt medalių. Kiek iš jų auksinių, turėjo paaiškėti po antrosios dienos dvikovų. 158 karatė meistrai iš 26 valstybių varžėsi pirmuose keturiuose etapuose – iki finalų, po jų – akistatos dėl laurų.

Net penki Lietuvos atstovai žūtbūtinėje kovoje siekė iš Serbijos išsivežti Europos auksą, o trims Lietuvos atletams pasisekė tai padaryti – auksu džiaugėsi Rita Pivoriūnaitė, Inga Mikštaitė ir Jonavos sporto klubo „Kumite“ (treneriai Valdas Braslauskas ir Alfredas Jakštas) atletas Antanas Klibavičius. Sidabro medalius iškovojo Eventas Gužauskas ir Diana Balsytė, o penki Lietuvos rinktinės nariai pasidabino bronza.

Lietuva pirmenybes baigė aukšta nata – jonavietis A. Klibavičius svorio kategorijoje daugiau kaip 95 kg per dvi minutes privertė kapituliuoti ukrainietį Anatolijų Žuravliovą ir pasidžiaugė pirmuoju tokiu skambiu trofėjumi. Pakeliui link finalo A. Klibavičius privertė pasiduoti Azerbaidžano, Kroatijos, Ispanijos atstovus.

Gytis RAMANAUSKAS