Paskelbtas Futbolas

Lygiavertėje kovoje „Lietava“ ir „Sūduva“ išsiskyrė taikiai

Penktadienis, 17 June 2016 03:00 Parašė 

Paskutinėse „SMScredit.lt A lygos“ XV turo rungtynėse Jonavoje įtempta, graži ir lygiavertė kova baigėsi taikiai. Nepaisant daugybės progų, Jonavos „Lietava“ minimaliomis lygiosiomis 1:1 sužaidė su Marijampolės „Sūduva“, su kuria dar šį sekmadienį kovojo LFF taurės turnyre.

Klubai mačą pradėjo panašios startinės sudėties kaip ir prieš tris dienas įvykusiame mače. Tiesa, rungtynėse dėl geltonų kortelių negalėjo pasirodyti Tadas Eliošius. Nuo pirmųjų minučių užvirė atkakli kova. „Lietava“ nė nesiruošė užsidaryti varžovų aikštės pusėje, ėjo drąsiai į į priekį. Ilgai laukti geros progos nereikėjo. Po puikaus Artūro Rocio perdavimo į baudos aikštelę 18 min. kamuolį techniškai į vartus pasiuntė ir Jonavos klubą į priekį išvedė Tomas Salamanavičius. Tai jau ketvirtasis jo taiklus saugo smūgis šiame sezone ir šiuo metu jis yra rezultatyviausias „Lietavos“ ekipoje. Gerą progą susikūrė ir Savio Magala Nsereko, tačiau jo smūgį atrėmė Ivanas Kardumas. „Sūduva“ irgi atsakė pavojingomis atakomis, o viena iš jų baigėsi įvarčiu. 36 min. po Ernesto Veliulio perdavimo dešiniuoju kraštu įvartį pelnė ir rezultatą išlygino Admiras Kecapas.

Antrame kėlinyje komandos nesumažino tempo. Gerą progą vėl turėjo „Sūduvos“ legionierius iš Serbijos A. Kecapas. Vėliau Predragas Pavlovičius ir Nerminas Jamakas sukūrė beveik šimtaprocentines progas, tačiau Giedrius Kvedaras puikiai gynė savo vartus. Gerą mačą sužaidė Savio, į puolimą aktyviai jungėsi po keitimų pasirodę Laurynas Stonkus ir Eisvinas Utyra. Besibaigiant rungtynėms, šis atliko staigų perdavimą L. Stonkui, tačiau puolėjas progos nerealizavo. Dar geresnę progą turėjo Savio, tačiau jo smūgį nuo vartų nukreipė I. Kardumas. Nepaisant pastangų, „Lietavai“ persverti rezultato visgi nepavyko ir mačas baigėsi lygiosiomis 1:1.

Vyriausiasis „Lietavos“ strategas Robertas Poškus liko patenkintas savo auklėtinių pasirodymu. „Vaikinai iš tikrųjų labai gerai sužaidė, rungtynės buvo įdomios, atkaklios, niekuo svečiams nenusileidome. Antrame kėlinyje turėjome puikių progų, tačiau jų neišnaudojome. Deja, jų turėjo ir varžovai. Pirmame kėlinyje mūsų vidurio gynėjai nesusikalbėjo, atliko keletą blogų perdavimų per vidurį, buvo vaikiškų klaidų, tačiau antrame kėlinyje susitvarkėme ir sužaidėme geriau. Beje, marijampoliečiai antroje varžybų pusėje atrodė labiau pavargę nei mes, atsirado didelių tarpų tarp gynėjų ir atakuojančiosios grandies. Mūsų žaidime to nebuvo. Iš tiesų žaidėme dėl pergalės, norėjome laimėti. Džiaugiamės tašku ir žiūrime į priekį“, – pasakojo R. Poškus.

Kalbėdamas apie savo auklėtinių pasirodymą, treneris išskyrė gera forma džiuginantį T. Salamanavičių, tačiau iš neblogai šiose rungtynėse pasirodžiusio Savio jis laukia geresnio žaidimo. „Iš Savio norime daugiau, laukiame jo įvarčių. Žaidėjo forma nuolat gerėja, manau, ateityje žais dar geriau“, – dėstė FK „Lietava“ strategas.

Tuo metu 26 m. legionierius iš Vokietijos teigė, kad visi žaidėjai siekė tik pergalės. „Labai norėjome laimėti. Gaila, kad nepavyko to padaryti, nors turėjome daug gerų progų. Aš galėjau pasižymėti. Gavęs perdavimą, bandžiau pataikyti į vartus, tačiau vartininkas mano smūgį atrėmė. Toks jau kartais būna futbolas, ne viskas pavyksta. Bet vienas taškas mums yra teigiamas rezultatas, esu patenkintas komandos žaidimu“, – kalbėjo Savio Magala Nsereko.

Po XV turo „SMScredit.lt A lygoje“ tebepirmauja Trakų „Trakai“, toliau rikiuojasi Vilniaus „Žalgiris“ ir Klaipėdos „Atlantas“. Jonavos „Lietava“ su 14 taškų lieka 6-oje lentelės vietoje, „Sūduva“ su 27 taškais – ketvirta.

FK „Lietava“ sudėtis: G. Kvedaras, M. Dūda, A. Šušnjar, J. Alesandravičius, V. Borovskij, A. Rocys (nuo 67 min. – E. Utyra), A. Paškevičus, M. Ganusauskas (nuo 48 min. – L. Stonkus), T. Salamanavičius, D. Galkevičius ir S. M. Nsereko.

fklietava.lt informacija