Paskelbtas Aktualijos

Rukloje paskelbta pratybų pradžia

Pirmadienis, 13 June 2016 15:00 Parašė 

Sekmadienį vyko iškilminga tarptautinių pratybų „Iron Wolf 2016“ (liet. „Geležinis vilkas 2016“) dalies Rukloje atidarymo ceremonija. LDK Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono aikštėje išsirikiavo pratybose dalyvaujančių sąjungininkų pajėgų kariai iš Lietuvos, Danijos, JAV, Liuksemburgo, Prancūzijos ir Vokietijos.

Ceremonijos pradžioje Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendui atliekant Tautišką giesmę, buvo iškilmingai pakelta Lietuvos trispalvė. Sveikinimo žodį tarė Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika, JAV Sausumos pajėgų Europoje vado pavaduotojas generolas majoras John Gronski ir Danijos divizijos 2-osios brigados vadas brigados generolas Jens Garly. Oficialios ceremonijos svečiai pabrėžė, kad šių pratybų tikslas – sustiprinti tarptautinio bendradarbiavimo svarbą vystant ir plėtojant daugiašalius karinius pajėgumus.

Bendroje rikiuotėje stovėję kariai sulaukė ir kapeliono kapitono Mindaugo Sabonio palaiminimo.

Tarptautinės pratybos „Geležinis vilkas“ Gaižiūnų poligone, taip pat Kėdainių, Kauno ir Jonavos rajonuose vyks iki birželio 21 d. Šiose pratybose bus treniruojama ir vertinama budėjimui NATO ypač greito reagavimo pajėgose (angl. NATO Very High Readiness Joint Task Force, VJTF) besiruošianti Danijos divizijos 2-osios brigados karių pagrindu suformuota bataliono dydžio kovinė grupė, kurioje yra ir Lietuvos karių kuopa. Šiose pratybose iš viso dalyvaus apie 2700 karių.

Pratybos „Geležinis vilkas 2016“ taip pat vyksta Generolo Silvestro Žukausko poligone (Švenčionių r.). Iš viso mūsų šalyje treniruojasi daugiau kaip 5 tūkst. karių iš septynių NATO šalių.

KAM inf.

Kpt. Pauliaus Babilo nuotr.