Jonavietis nuteistas už pasipriešinimą policijos pareigūnams

Ketvirtadienis, 17 June 2021 12:26 Parašė 

Birželio 15 d. Kauno apygardos teismas paskelbė nuosprendį Jonavos r. gyventojui V. Č. (23 m.) už tai, kad jis 2020 m. liepos mėnesį  pristatytas į policijos komisariatą Jonavoje dėl galimai padaryto administracinio nusižengimo – specialiųjų tarnybų iškvietimo žinant, kad pagalba nereikalinga, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, o tai turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui, policijos komisariato patalpose pasipriešino uniformuotiems, tarnybos pareigas einantiems policijos patruliams – dešine ranka išsitraukė už nugaros slėptą peilį ir, jį laikydamas, tyčia darė mostą link vyriausiosios patrulės, o jai ranka nustūmus kaltinamojo dešinę ranką ir atsitraukus, tyčia pakartotinai vėl darė mostą ranka, kurioje laikė peilį. Patrulei atsitraukus, kolega smurtinius veiksmus nutraukė – atitraukė V. Č. nuo pareigūnės, pargriovė ir savo kūnu prispaudė jį prie grindų. Teismas konstatavo, kad tokiu būdu V. Č., panaudodamas fizinį smurtą, pasipriešino policijos pareigūnams.

V. Č. išteisintas už pasikėsinimą nužudyti policijos pareigūnę dėl jos tarnybos pareigų vykdymo, nes byloje nebuvo surinkta įrodymų, kad kaltinamasis savo veiksmais dar ir kėsinosi nužudyti, siekė atimti jai gyvybę.

Atsižvelgęs į kaltinamojo asmenybę, į tai, kad anksčiau teistas, niekur nedirba, taip pat į tai, kad nustatyta viena atsakomybę lengvinanti ir viena atsakomybę sunkinanti aplinkybės, kad švelnesnių bausmių skyrimas kaltinamajam nedaro jokio poveikio, teismas V. Č. skyrė 1 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Ją subendrinus su ankstesniu nuosprendžiu paskirta bausme, V. Č. paskirta galutinė 2 metų laisvės atėmimo bausmė.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui, skundą paduodant per Kauno apygardos teismą.

Kauno apygardos teismo inf.