Paskelbtas Miesto naujienos

Vizitai: užsienio svečiai domėjosi renovacija ir miesto saugumu

Ketvirtadienis, 09 June 2016 03:00 Parašė 
Svečiai iš Jaunjelgavos aptarė galimybę įgyvendinti bendrą projektą. Svečiai iš Jaunjelgavos aptarė galimybę įgyvendinti bendrą projektą.

Rūpinasi miestų saugumu

Šią savaitę mūsų rajono Savivaldybėje lankėsi Jaunjelgavos miesto savivaldybės meras Guntis Libeks, projektų koordinatorė Baiba Kellere, ryšiams su visuomene specialistė, pavaduotoja Evija Vectirāne. Svečius priėmė meras Mindaugas Sinkevičius, administracijos direktoriaus pavaduotojas Valdas Majauskas, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Lineta Jakimavičienė.

Vizito tikslas – aptarti kvietimą teikti paraiškas Europos Sąjungos finansuojamai Latvijos ir Lietuvos programai. Diskutuota apie galimybę įgyvendinti bendrą projektą didinant Jaunjelgavos ir Jonavos miestų saugumą: projekto lėšomis ketinama įsigyti miesto vaizdo stebėjimo kamerų, dūmų detektorių, greičio matuoklių, vykdyti švietėjiškas programas saugumui didinti, gerinti saugų eismą ir t. t.

 

Domėjosi renovacijos procesu

Danijos Karalystės ambasada ir kompanijos neseniai suorganizavo seminarą-konferenciją „Statybos, renovacija ir energetinio efektyvumo didinimas: patirtis ir projektai Lietuvoje, Danijoje, galima partnerystė“.

Lietuvoje prasidėjo naujas Europos Sąjungos finansavimo etapas 2014–2020 m., o taip pat ir Lietuvos valstybės iniciatyvos numato eilę priemonių ir projektų, skatinančių energetinį efektyvumą, taupymą, ypač kas susiję su statybomis ir renovacija.

Danijos ambasados renginyje aktualią informaciją ir prezentacijas pateikė Lietuvos aplinkos ministerijos atstovai, atsakingos agentūros, organizacijos, Danijos kompanijos – Kierulff A/S, Lauridsen Handel & Import A/S, Technopor Danmark A/S, Rockwool.

Vėliau svečiai iš Danijos lankėsi kai kuriose savivaldybėse, taip pat ir Jonavoje. Domėtasi renovuojamais ir jau renovuotais daugiabučiais namais, kaip atrodo seni, nemodernizuoti pastatai.

Pranešimą apie mūsų rajone vykstančią daugiabučių renovaciją padarė meras Mindaugas Sinkevičius. Jis pasidalijo tiek darbo patirtimi, tiek ir planais ateičiai, atsakė į svečių klausimus.

Susitikime dalyvavo UAB „Jonavos paslaugos“ direktorius Edmundas Mulokas, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Lineta Jakimavičienė.

Karolina VIČIŪTĖ