Paskelbtas Rajono naujienos

Kliūčių ruožui „Vilko takas“ - dvidešimt penkeri

Pirmadienis, 07 June 2021 13:48 Parašė 

Birželio 6-oji – Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vardo suteikimo diena, tarp karių vadinama tiesiog „Vilko diena“, o šiais metais viename iš brigados padalinių įkurtas kliūčių ruožas „Vilko takas“ mini savo ketvirčio amžiaus sukaktį.

„Vilko takas” buvo įkurtas 1996 metais Algirdo mechanizuotajame pėstininkų batalione Rukloje (Jonavos r.) ir dėl savo sudėtingumo yra plačiai žinomas ne tik Lietuvos kariuomenėje, bet ir besidominčiųjų karyba tarpe. Galimybės eiti šį kliūčių ruožą visi kariai neturi – Vilko takas įveikinėjamas tik birželio 6-ąją, tad dalyvių skaičius yra griežtai ribojamas ir nors norinčių išmėginti savo jėgas netrūksta ne tik Lietuvos karių, bet ir sąjungininkų tarpe, per 25 metus šią galimybę turėjo tik kiek daugiau, nei 1600 karių, iš kurių taką įveikė maždaug pusė.

Taką sudaro keliolika unikalių kliūčių. Vienam jų įveikti neįmanoma, todėl ruožą kariai eina poromis ir privalo įveikti visas iki vienos kliūtis bei užtrukti ne ilgiau 15 minučių (tako įveikimo rekordas – 7 minutės 52 sekundės, jį pademonstravę kariai dar ir šiandien tarnauja Lietuvos kariuomenėje). Laikantis brigados tradicijų kiekvienas „Geležinio Vilko“ karys, sėkmingai įveikęs „Vilko taką“ gauną teisę vadintis Vilku.

Lietuvos kariuomenės inf.

Nuotr. vyr. srž. A. Čemerka