Jonavos gatvėse – savaitės lakstūnas

Pirmadienis, 17 May 2021 15:17 Parašė 

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią savaitę, gegužės 10–16 dienomis, toliau tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių (toliau – KET). Per savaitę Kelių patrulių kuopos pareigūnai mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais užfiksavo 714 greičio viršijimo atvejų.

Praėjusį pirmadienį, gegužės 10 d., apie 12.45 val. Jonavos mieste užfiksuotas didžiausias per visą savaitę viršytas greitis – automobilio vairuotojas miesto ribose, kur leidžiamas 50 km/val greitis, praskriejo 133 km/val greičiu. Vairuotojui automatiniu būdu suformuotas ir išsiųstas protokolas su administraciniu nurodymu.

Savaitgalį, gegužės 14–16 d., Kauno mieste ir rajone Kelių patrulių kuopos pareigūnai vykdė papildomas policines priemones, skirtas neblaiviems, apsvaigusiems nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vairuotojams, saugos diržų naudojimo, pėsčiųjų kontrolei bei kitiems teisėtvarkos pažeidimams išaiškinti. Patikrintas daugiau kaip 3,5 tūkst. vairuotojų blaivumas, išaiškinti 15 neblaivių vairuotojų (visiems jiems nustatytas lengvas girtumas) ir vienas dviratininkas (gim. 1964 m.), kuriam penktadienio vakarą, apie 21.40 val., Kauno r., Gervėnupio k., patikrinimo metu  nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,73 prom. Išaiškinti ir kiti Kelių eismo taisyklių pažeidimai, kai buvo vairuojama transporto priemonę be valstybinio numerio ženklo ar su mažesnio šviesos laidumo automobilio stiklais nei leidžia įstatymas.

Sekmadienio rytą, apie 09.00 val., policijos pareigūnai, Kauno rajone vykdydami policinę priemonę, patikrinimui stabdė automobilį „Chrysler“, tačiau vairuotojui nestojant, automobilis buvo pasivytas ir sustabdytas Karmėlavoje. Nuo vairuotojo (gim. 1966 m.) sklido alkoholio kvapas, judesiai buvo nekoordinuoti – įtarus vairuotoją esant neblaivų, buvo pasiūlyta pasitikrinti blaivumą, tačiau vyras tai daryti atsisakė, nors ir buvo įspėtas dėl baudžiamosios atsakomybės. Vyro veiksmai buvo neadekvatūs ir nenuspėjami, sodinamas į policijos automobilį jis aktyviais veiksmais priešinosi, todėl buvo panaudoti kovinių imtynių veiksmai ir vairuotojas sulaikytas. Patikrinus asmenį policijos duomenų bazėse paaiškėjo, kad asmuo neturi teisės vairuoti, kadangi ją jau yra praradęs dėl vairavimo esant neblaiviam, o pasibaigus atėmimo terminui nebaigė papildomų vairuotojo mokymų. Jam surašytas administracinio nusižengimo protokolas dėl policijos reikalavimų sustabdyti transporto priemonę nevykdymo ir vairavimo neturint teisės vairuoti, taip pat pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vairavimo esant neblaiviam.

Iš viso per savaitę Kelių patrulių kuopos pareigūnai nustatė 20 neblaivių vairuotojų ir 3 dviratininkus. Dar 9 asmenys vairavo transporto priemones neturėdami tam teisės.

Kauno apskrityje šiais metais žuvo 5 eismo dalyviai (pernai iki gegužės mėnesio pabaigos – 11), dar 179 sužeisti (pernai – 204). Pareigūnai ragina visus eismo dalyvius laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio! Tik kartu rūpindamiesi savo ir kitų saugumu laimingai pasieksime kiekvienos kelionės tikslą.

Kauno apskr. VPK inf.