Paskelbtas Sportas

Pirmą kartą Jonavoje – daugiadienės dviratininkų lenktynės

Antradienis, 07 June 2016 12:00 Parašė 
Lenktynių nugalėtojas - Darijus Džervus Lenktynių nugalėtojas - Darijus Džervus

Praėjusį savaitgalį Jonavoje vyko ne vienas renginys, į kurį buvo kviečiami miestelėnai ir miesto svečiai. Pirmą kartą rajone surengtos daugiadienės dviratininkų lenktynės „Jonava Cycling Tour 2016“, kurias organizavo Pro Cycling LT. Lietuvoje užgimus naujai dviračių sporto komandai „Staki – Baltik vairas“, netrukus atsirado poreikis turėti ir aukštesnio lygio dviračių sporto lenktynes.

Dviejų etapų ir prologo daugiadienės lenktynės „Jonava Cycling Tour 2016“, kurių globėjas – susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius, buvo aukščiausio lygio Lietuvoje vykdomos dviračių lenktynės. 57 dviratininkai varžėsi prologe ir 68 – abiejose lenktynių etapuose.

Lenktynėse dalyvavo 7 komandos. Dviratininkai per dvi dienas Jonavoje ir Jonavos rajone įveikė daugiau nei 250 km.

Lenktynes sudarė du etapai ir prologas. Šeštadienį „Jonava Cycling Tour 2016“ lenktynes atidarė 3,2 km ilgio prologas, o vėliau dviratininkų laukė 107,4 km pirmasis etapas.

Dviratininkai kovojo ne tik dėl pagrindinių geltonųjų lyderio marškinėlių, bet siekė apsivilkti ir geriausio sprinterio bei kalnų karaliaus marškinėlius.

Kovas šeštadienį dviratininkai pradėjo atskiro starto, 3,2 km prologo trasoje. Čia greičiausias buvo Justas Beniušis iš Klaipėdos „SK Vėtrungės“ komandos, pastarasis ir tapo pirmuoju geltonųjų lyderio marškinėlių savininku.

Po pirmosios dienos lenktynių lyderiu tapo Darijus Džervus iš „Staki – Baltik vairas komandos“, kuris lenktynių prologe parodė trečią rezultatą, o laimėjęs pirmą 107,4 km etapą tapo lenktynių lyderiu.

Šeštadienį be pagrindinių lenktynių į Jonavos dviračių paradą susirinko per 200 Jonavos gyventojų ir miesto svečių. Kiekvienas norintis galėjo įveikti beveik 10 km profesionalams skirtos trasos ir pajusti dviračių sporto lenktynių atmosferą.

Antrojo etapo lenktynės vyko sekmadienį, dviratininkams šįkart teko įveikti 143,4 km nuotolį. Sportininkai vėl už miesto ribų suko ratus pro Čičinus, palei obeliską A. Kulviečiui, Kulvą, Ragožius. Mieste buvo ribotas ar visiškai stabdomas eismas ne tik prie Savivaldybės, kur buvo duotas startas ir dviratininkai kirto finišo liniją, bet sportininkai kirto Žeimių, Kosmonautų, Lietavos ar J. Basanavičiaus gatves.

Susumavus dviejų dienų rezultatus bendrojoje įskaitoje D. Džervus 2 min. 10 sek. aplenkė savo komandos draugą Evaldą Maciulevičių ir 2 min. 18 sek. – Justą Beniušį iš „SK Vėtrungės“ komandos.

Solo pergalę pasiekęs D. Džervus etape sėkmingai rinko sprinto bei kalnų įskaitos taškus ir per apdovanojimus atsiėmė visus tris lyderių marškinėlius.

Gytis Ramanauskas