Paskelbtas Sportas

Po absolventų palydų – olimpinė mylia

Antradienis, 07 June 2016 03:00 Parašė 

Kasmet birželio mėnesį pasaulyje švenčiama Olimpinė diena. Tūkstančiai žmonių dalyvauja sportinėse ir kultūrinėse veiklose: organizuojami Olimpinės dienos bėgimai, sporto varžybos, parodos, muzikiniai ir edukaciniai užsiėmimai, seminarai. Olimpinės dienos šūkis – „Judėk. Sužinok. Atrask“.

Lietuvoje Olimpinė diena pirmą kartą buvo surengta 1989 m. gegužės 13 d. Gedimino pilyje olimpinis čempionas Šarūnas Marčiulionis uždegė deglą, kuris estafete keliavo per Lietuvą, Latviją, pasiekė Estijos sostinę Taliną.

Dabar kasmet šeštadienį prieš birželio 23 d. Lietuvos sostinėje Gedimino kalne prie pilies bokšto uždegama Olimpinės dienos ugnis, kuri iš ten lydima pasiekia šventės vietą.

Tradiciškai Jonavoje ši diena minima pirmąjį birželio šeštadienį – Kūno kultūros ir sporto centro absolventai kaip tik tokiu metu švenčia išleistuves. Jaunimas ne vienerius metus lankė treniruotes, o dabar atėjo laikas atsisveikinti su šia įstaiga, atsiimti baigimo pažymėjimus ir pagal sporto šakas – atminimo statulėles.

Visiems tądien Sporto centrą baigusiems absolventams buvo padėkota už bendravimą su treneriais, už prakaito liejimą treniruotėse, už pasiektus rezultatus ir Jonavos vardo garsinimą šalyje ir už jos ribų. Daugeliui vyksta brandos egzaminai, todėl palinkėta sėkmingai juos išlaikyti ir surasti tikrąjį savo gyvenimo kelią.

Absolventus sveikino mero pavaduotojas Eugenijus Sabutis. Iš viso Sporto centrą šiemet baigė 26 absolventai, iš jų – net 8 futbolininkai, po 6 krepšininkus ir tinklininkes, 3 stalo tenisininkai, 2 lengvaatlečiai ir boksininkas.

Po oficialios dalies absolventai ir visi norintieji galėjo pamėginti įveikti olimpinę mylią (1988 m). Šiemet pirmą kartą olimpinės mylios maršrutas vedė ne miesto gatvėmis: startavę prie Joninių slėnio esančio akmens, visi pajudėjo dviračių taku aplink tvenkinį. Šie metai organizatoriams buvo išskirtiniai, nes nuotolį įveikė rekordiškai daug dalyvių – išdalyta apie 300 Olimpinei dienai skirtų medalių, kuriuos gavo ir bėgikai, ir dviratininkai, ir mamytės ar tėveliai su vežimėliais.

Gytis Ramanauskas