Paskelbtas Rajono naujienos

Jonavą ir Ruklos miestelį sujungs dviračių takas

Trečiadienis, 21 April 2021 08:47 Parašė 

Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) įvykdė pirkimą dėl Valstybinės reikšmės krašto kelio nr. 143 atkarpos Jonava – Rukla kapitalinio remonto ir šiuo metu vertina tiekėjų pasiūlymus.

Kelio remonto metu planuojama ne tik rekonstruoti viaduką per geležinkelio bėgius, bet ir įrengti pėsčiųjų ir dviračių taką iki pat Ruklos miestelio.

Beveik 5 km ilgio, 2,5 m pločio pėsčiųjų ir dviračių takas suprojektuotas dešinėje kelio pusėje. Tako danga – asfaltas, o nuo važiuojamosios dalies jis turėtų būti atskirtas metaliniais atitvarais ir skiriamąja juosta.

Naujasis takas įsilies į bendrą Jonavos rajono dviračių takų sistemą ir leis gyventojams dviračiais saugiai pasiekti miesto centrą ir Ruklos miestelį.

„Džiaugiamės, kad Susisiekimo ministerija ir Kelių direkcija įsiklausė į mūsų prašymus investuoti ne tik į viaduko remontą, bet ir dviračių takų infrastruktūrą. Šis projektas labai ženkliai prisidės prie rajono savivaldybės pastangų kurti ir plėtoti saugią aplinką dviratininkams ir pėstiesiems, užtikrins patogesnį susisiekimą tarp traukos objektų”, - sako Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

Nuolat plečiamas dviračių takų tinklas Jonavoje šiuo metu siekia 25 km. Dviračių takai veda gražiausiomis miesto vietomis, tarp kurių ne tik parkai, aikštės, tvenkiniai, senamiestis, Neries pakrantė, bet ir vaikų žaidimų aikštelės, lauko treniruokliai, suoliukai, gultai, vandens stotelės. 

Pernai Jonavos rajono savivaldybės administracija baigė Ruklos miestelio atnaujinimo projektą, kurio metu miestelio viešosios erdvės pritaikytos poilsiui, renginiams ir laisvalaikiui.

Sutvarkyta poilsio ir rekreacinė zona Ruklos miestelio centre, įrengti mažosios architektūros elementai (suoliukai, šiukšliadėžės ir pan.), atnaujintas aktyvaus laisvalaikio aikštynas Laumės gatvėje, įrengti nauji ir atnaujinti susidėvėję pėsčiųjų takai Karaliaus Mindaugo, Piliakalnio, Laumės gatvėse ir jų prieigose.

Jonavos savivaldybės inf.