Paskelbtas Sportas

Sportinių šokių varžybose – per 400 porų

Pirmadienis, 30 May 2016 03:00 Parašė 

Į Jonavos kūno kultūros ir sporto centro salę jau vienuoliktąjį kartą sugužėjo itin didelis būrys šokėjų, kurie dalyvavo Lietuvos sportinių šokių federacijos reitingo varžybose „P. Janulevičiaus taurė-2016“. Šių varžybų organizatorius – sportinių šokių klubas „Vėtra“ (prezidentas Michailas Ržeuskis) – sulaukė daugiau nei 800 dalyvių iš įvairiausių šalies kampelių. Varžybose teisėjavo ir šokėjus vertino ne tik 25 mūsų šalies teisėjai, bet ir aukštos kategorijos teisėjai iš Latvijos, Lenkijos, Rusijos Federacijos.

Kaune gimęs ir augęs P. Janulevičius studijų metu susidomėjo pramoginiais šokiais. Daugeliui gerai žinomo Kauno sportinių šokių klubo „Sūkurys“ metraštyje išliko pirmųjų klubo organizatorių pavardės. P. Janulevičius ten ne tik šoko, bet ir dirbo pirmininko pavaduotoju. 1964 m. įvyko pirmasis Lietuvos pramoginių šokių čempionatas, kuriame vicečempionais tapo P. Janulevičius ir Nijolė Prašmontaitė. Baigęs studijas, P. Janulevičius pradėjo dirbti azotinių trąšų gamykloje. Vėliau jis ėmė vadovauti moksleivių pramoginių šokių kolektyvui „Gintarėliai“. Daugelis šio trenerio išaugintų mokinių – garsūs treneriai ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Vyresnės kartos jonaviečiai ir tuomečio „Azoto“ darbuotojai puikiai prisimena tradicija tapusius P. Janulevičiaus organizuotus pramoginių šokių konkursus „Chemikų prizas“.

Energingam organizatoriui išėjus anapilin, nuo 2005 m. jo tradicijas perėmė Dalia ir M. Ržeuskiai. Gerbdami buvusį kolegą, jie įsteigė P. Janulevičiaus taurę.

Šiose LSŠF reitinginėse varžybose varžėsi įvairaus amžiaus dalyviai – nuo vaikų iki suaugusiųjų, kurie medalius ir taures dalijosi 24 kategorijose. Tarp gausybės porų ant parketo sukosi ir jonaviečių poros. Įvairiose grupėse varžėsi SŠK „Vėtra“ ir šokių klubo „Bonus“ jaunieji šokėjai.

Geriausią rezultatą pateikė šokių klubo „Bonus“ pora – Rapolas Lisonka ir Gabija Juciūtė, kurie jaunių II C Standard grupėje iškovojo antrą vietą, o jaunių II D LA grupėje buvo ketvirti.

 

Gytis RAMANAUSKAS