Paskelbtas Miesto naujienos

„Jonavos vandenų” vadovas: per Kalėdas jau turėtume gerti įprastą vandenį

Penktadienis, 27 November 2020 09:00 Parašė 

Bendrovės „Jonavos vandenys“ direktorius Romas Keliauskas ketvirtadienį rajono tarybos posėdyje paaiškino situaciją dėl geriamo vandens kokybės Jonavos mieste ir atsakė į tarybos narių klausimus.

Anot įmonės vadovo, situacija gerėja – pavyko sustabdyti geležies patekimą į tinklus ir tuo pačiu pas vartotojus. 

„Šiuo metu atliekant vandens tyrimus mieste geležies kiekiai neviršija leistinų normų. Tai reiškia, kad ir mangano kiekiai neviršija leistinų normų. Magistralėje nuo gręžinių iki miesto, priėmimo talpose situacija yra gera. Indikatoriniai rodikliai geri. Dezinfekcinio skysčio dozės sumažintos, pereinama prie intensyvesnio filtrų plovimo“, - sakė R. Keliauskas. 

„Jonavos vandenų“ vadovas informavo, kad atlikus visas reikiamas procedūras ir nutraukus dezinfekavimą reikės atlikti tinklų praplovimo darbus. Kai kuriems gyventojams tuo metu laikinai ir vėl gali būti tiekiamas prastesnės kokybės vanduo.

„Prognozuoti labai sudėtinga, nes situacija nuolat keičiasi, tačiau tikiuosi, kad per Kalėdas jau turėsime visiškai įprastą vandenį”, - sakė įmonės vadovas.

Dėl kompensavimo gyventojams

Lietuvos Respublikos geriamojo vandens įstatymas, anot R. Keliausko, leidžia laikinai nukrypti nuo teisės aktų reikalaujamų viešai tiekiamo geriamo vandens kokybės rodiklių, jeigu dėl to nepablogėja vandens mikrobiniai ir toksiniai rodikliai. 

Dabartinėje situacijoje mikrobiniai ir toksiniai rodikliai atitinka higienos normų reikalavimus.

„Įstatymai nenumato geriamo vandens tiekimo paslaugų kainos diferencijavimo pagal jo (vandens) kokybę“, - sakė R. Keliauskas.

Dėl visuomenės informavimo

UAB „Jonavos vandenys“, anot įmonės vadovo, apie tiekiamo vandens kokybę reguliariai informuoja gyventojus savo interneto tinklalapyje www.jonavosvandenys.lt, įmonės Facebook puslapyje, Jonavos rajono savivaldybės tinklalapyje bei kitose visuomenės informavimo priemonėse. 

„Kiekvieną penktadienį talpiname informaciją apie vandens kokybę. Pirmadienį surenkame iš miesto ir Ragožių k. vandens mėginius, atliekame tyrimus ir penktadienį pateikiame informaciją“, - sakė R. Keliauskas.

Jonavos savivaldybės inf.