Paskelbtas Rajono naujienos

Naujoje Kulvos bendruomenės internetinėje svetainėje – informacija apie organizacijos veiklas

Penktadienis, 20 November 2020 10:36 Parašė 
Kulvos bendruomenės internetinė svetainė www.kulva.lt Kulvos bendruomenės internetinė svetainė www.kulva.lt

Internetinė erdvė yra puikus įrankis pasidalinti organizacijos nuveikta veikla, didžia istorija bei garsių gimtojo krašto žmonių pasiekimais. Kulvos bendruomenė pasinaudojo skaitmeninėmis galimybėmis ir pristato naują internetinę svetainę.

Kulvos bendruomenė sėkmingai dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuojamame nacionaliniame Bendruomenių įtinklinimo konkurse. Ji tapo viena iš 120-ies bendruomenių laimėtoja ir sėkmingai įgyvendino savo idėją.

Kulvos bendruomenė buvo įsteigta 2004 metais ir yra viena iš aktyviausių bendruomenių Jonavos rajone. Organizacija dalyvauja įvairiuose projektuose, organizuoja akcijas – garsina Kulvos krašto vardą. Kad bendruomenė savo veiklomis ir pasiekimais galėtų dalintis viešai, ji sumanė sukurti skaitmeninę erdvę, kuri taptų Kulvos krašto vizitine kortele ne tik vietos gyventojams, bet ir lankytojams iš kitų rajonų.

Laimėjus konkursą, bendruomenė pradėjo ieškoti informacijos apie Kulvos krašto istoriją ir garsių žmonių gyvenimų pasakojimus šiame krašte. Pradėtos rinkti nuotraukos iš organizuotų renginių, švenčių ar kitokių užsiėmimų. Rašomi straipsniai apie bendruomenės inicijuojamas veiklas, ateities projektus ir lankytinas vietas. Be to, sukurtoje internetinėje svetainėje www.kulva.lt gyventojai turi galimybę pasidalinti savo pačių skelbimais ir naujienomis. Taigi, dabar aktuali informacija įvairiais klausimais gali pasiekti tiek vietinius gyventojus, tiek turistus ar kitus besidominčius lankytojus.

Anot bendruomenės pirmininkės Karolinos Petrenčiuk-Naujokienės, internetinės svetainės sukūrimas padarė didelę įtaką organizacijos gyvenimui: „Projektas padėjo spręsti gyventojų socialinę atskirtį, užimtumo klausimą, domėjimąsi socialinėmis medijomis. Gyventojai turėjo puikią progą sužinoti daugiau informacijos apie Kulvą, bendruomenę, jos istoriją.“ Pati pirmininkė itin džiaugiasi projekto pasiekimais ir teigia, jog tai gali padėti Kulvos bendruomenei tapti viena moderniausių bendruomenių Jonavos rajone. „Labiausiai džiaugiamės, tuo, kad dabar Kulvos kraštas bus matomas dar labiau ir apie Kulvą bus galima sužinoti virtualioje, kokybiškoje erdvėje“, – sako K. Petrenčiuk-Naujokienė. Kalbėdama apie svetainės ateitį, pirmininkė atskleidžia, kad organizacija dar turi daug idėjų: „Organizuosime mokymus, paskaitas, skelbsime įvairius konkursus; planuojame praplėsti internetinę svetainę ir, jei viskas gerai, ateityje atidaryti elektroninę parduotuvę, kurioje būtų prekiaujama vietinėmis gėrybėmis“.

Apsilankykite bendruomenės internetinėje svetainėje www.kulva.lt ir iš arčiau pamatykite įtinklintos bendruomenės gyvenimą.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.

prisijungusi

Uzs. nr. 158