Paskelbtas Rajono naujienos

Kaimo bendruomenė „Čičinų kraštas“ jau matoma interneto erdvėje

Penktadienis, 13 November 2020 16:40 Parašė 

Įgyvendinusi įtinklinimo projektą Jonavos rajono Čičinų kaimo bendruomenė ne tik mažina socialinę žmonių atskirtį, bet ir plačiai skleidžia žinią apie bendruomenės vykdomas veiklas, supažindina su vietos gyventojų verslais, teikiamomis paslaugomis.

Kaimo bendruomenė „Čičinų kraštas“ atsiliepė į projekto „Prisijungusi Lietuva“ pasiūlymą dalyvauti Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse, tapo viena iš 120-ies bendruomenių laimėtoja ir sėkmingai įgyvendino savo idėją – sukūrė interneto svetainę.

2015 m. įkurta kaimo bendruomenė „Čičinų kraštas“ kuria draugišką ir saugią aplinką, kurioje buria bendruomenės narius įvairioms veikloms, edukacijoms, projektams. Norėdama, kad bendruomenė būtų plačiau žinoma ir jos veikla labiau viešinama, Čičinų kaimo bendruomenė dalyvaudama šiame konkurse sukūrė internetinę svetainę https://cicinu-krastas.lt/, kurioje skelbiamos naujienos, renginiai, aktuali informacija apie bendruomenę, teikiama informacija apie vietos gyventojų verslus. Taip apie Čičinų kaimo bendruomenės veiklas sužino daugiau žmonių, bendruomenės nariams sudaromos geresnės ir patogesnės sąlygos elektroninėje erdvėje skelbti ir sužinoti naujienas, reklamuoti savo produkciją, paslaugas ir kt. Didinamas bendruomenės savarankiškumas, skatinamas bendruomeniškumas, į veiklas įtraukiami bendruomenės nariai, esantys skaitmeninėje atskirtyje. Naujosios svetainės dėka informacija apie Čičinų kaimo bendruomenę tapo prieinama ne tik bendruomenės nariams, kitiems šalies gyventojams, bet ir užsienio šalyse gyvenantiems kraštiečiams.

Anot bendruomenės narės Lauros Spietinienės, dalyvavimas projekte buvo labai naudingas daugeliui bendruomenės narių. „Jauniems, kuriantiems verslus bendruomenės nariams, naujoji interneto erdvė yra puiki priemonė reklamuoti savo veiklas. Bet kokio amžiaus nariai interneto svetainėje mato būsimų renginių anonsus ir jau įvykusių nuotraukas, randa kitą aktualią informaciją. Senjorai ypač džiaugiasi galimybe net Amerikoje gyvenantiems anūkams parodyti, kad močiutės kruta ir kapeloje dainuoja“, – šypsosi L. Spietinienė. Ji taip pat pamini, kad vykdyti projekto veiklas padėjo Čičinų biblioteka ir Čičinų kultūros centras. Čia minint Senjorų dieną, buvo pristatyta kaimo bendruomenės „Čičinų kraštas“ naujoji interneto svetainė, dėl kurios bendruomenė tapo matoma interneto erdvėje. Nors jau nemažai informacijos apie bendruomenę perkelta į skaitmeninę aplinką, tačiau darbai ir toliau tęsiami, planuojama į svetainės skiltį „Verslai“ įtraukti dar daugiau krašto įmonių.

Apsilankykite naujoje bendruomenės „Čičinų kraštas“ internetinėje svetainėje https://cicinu-krastas.lt/ ir sekite bendruomenės veiklą.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.

prisijungusi