Paskelbtas Miesto naujienos

Nustačius COVID-19 židinį, užsidaro lopšelis-darželis „Žilvitis“

Šeštadienis, 07 November 2020 11:44 Parašė 

Jonavos vaikų lopšelyje-darželyje „Žilvitis“ nustačius koronaviruso COVID-19 infekcijos židinį, ugdymo įstaiga užsidaro lankytojams.

Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktorius penktadienį, gavęs informaciją iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Jonavos skyriaus, pasirašė įsakymą dėl infekcijos plitimą ribojančio režimo įstaigoje įvedimo bei nurodė įstaigos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo veiklą organizuoti nuotoliniu būdu.

Vaikų lopšelis-darželis „Žilvitis“ užsidaro nuo 2020 m. lapkričio 9 d. iki 20 d. imtinai.

Įstaigos vadovui nurodyta užtikrinti, kad darželyje dirbtų tik darbuotojai, neturintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų ir kitų susirgimų požymių, taip pat darbuotojai, nesantys privalomoje izoliacijoje.

Jeigu švietimo įstaigoje dėl koronaviruso plitimo grėsmės paskelbiamas infekcijų plitimą ribojantis režimas ir dėl to prireikia prižiūrėti vaiką iki ketvirtos klasės imtinai, tuomet tėvai arba globėjai už vaiko priežiūrą gali gauti nedarbingumą ir ligos išmoką.

Iš pradžių nedarbingumo pažymėjimas išduodamas iki 28 kalendorinių dienų, o vėliau gali būti pratęsiama po 14 kalendorinių dienų, iki atšaukiamas infekcijų plitimą ribojantis režimas.

Ligos išmoka yra 65,94 proc. nuo darbo užmokesčio „ant popieriaus“.

Pažyma žymima: TLK-10-AM kodas Z20.8 „Kontaktas su sergančiaisiais kitomis užkrečiamosiomis ligomis ir jų poveikis“, nedarbingumo priežastis „Epideminė situacija“. Taip pat nurodomi prižiūrimo vaiko duomenys.

Jonavos savivaldybės inf.