Gegužę – prevencinės eismo dalyvių kontrolinės priemonės

Ketvirtadienis, 05 May 2016 03:00 Parašė 

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad gegužės mėnesį visoje šalyje vykdys policines eismo saugumo užtikrinimo priemones.

● Iki gegužės 8 d. – transporto priemonių važiavimo greičio kontrolė.

● Gegužės 9–15 d. – pavojingo ir chuliganiško vairavimo, privalomų saugos priemonių naudojimo kontrolė (saugos diržai, šalmai, vaikų vežimas automobiliuose; naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant).

● Gegužės 16–22 d. – pėsčiųjų, dviračių vairuotojų, vadeliotojų kontrolė. Policijos pareigūnai, vykdydami šių eismo dalyvių kontrolę, stebės, ar pėstieji per važiuojamąją kelio dalį eina tam skirtose vietose, ar paiso eismo reguliavimo signalų, eismo tvarkos automagistralėse ir greitkeliuose, ar dviračių vairuotojai vykdo jiems keliamus Kelių eismo taisyklių reikalavimus, taip pat, ar tamsiuoju paros metu naudojami atšvaitai, dėvimos ryškiaspalvės liemenės su šviesą atspindinčiais elementais.

● Gegužės 27–29 d. (penktadienis–sekmadienis) – transporto priemonių vairuotojų blaivumo patikrinimai.

Per keturis šių metų mėnesius policijos pareigūnai šalies keliuose jau organizavo 17 respublikinių prevencinių priemonių, skirtų eismo saugumui užtikrinti. Jų metu išaiškinti:

22 motociklų vairuotojų (keleivių) saugos šalmų nenaudojimo atvejai; 26 pavojingo ir chuliganiško vairavimo atvejai; 574 neblaivūs vairuotojai, tarp jų atitinkamai – 264 ir 6 neblaivūs dviračių vairuotojai ir vadeliotojai. Patikrintas 24 374 vairuotojų blaivumas; 1863 saugos diržų nenaudojimo atvejai; 1864 pėsčiųjų padaryti Kelių eismo taisyklių pažeidimai.

Policijos pareigūnai prašo visų būti drausmingais ir atsakingais eismo dalyviais, rūpintis ne tik savo, bet ir kitų saugumu, gerbti vienas kitą, kad visi kartu kelyje būtume saugūs.

Lietuvos kelių policijos tarnybos inf.