Paskelbtas Miesto naujienos

Jonava augins švietimo lyderius: prisijungia prie „Švietimo lyderystės“ programos

Trečiadienis, 06 May 2020 11:20 Parašė 

„Švietimo įstaigų vadovų trūksta visoje šalyje, ne išimtis ir Jonavos rajonas. Todėl ypač vertiname bendradarbiavimą su ISM universitetu ir galimybę dalyvauti „Švietimo lyderystės" programoje. Tikimės, kad ji padės motyvuoti mūsų rajono specialistus siekti profesinio tobulėjimo ir užimti vadovaujančias pareigas ugdymo įstaigose", – sako Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

„Švietimo lyderystės" programa skirta norintiems įgyti bei tobulinti ugdymo srityje aktualias bei reikalingas vadybos kompetencijas. Programa siekiama padėti spręsti Lietuvoje egzistuojančią švietimo įstaigų vadovų trūkumo problemą, tad prie programos kviečiami jungtis tie, kuriems rūpi pokyčiai švietimo srityje -  savivaldybės, verslo įmonės, privačios mokyklos.

Magistrantūros studijų programą „Švietimo lyderystė", kuri anksčiau buvo finansuota per projektą „Lyderių laikas", jau baigė 360 absolventų.  Net 30 proc. absolventų ėmėsi vadovaujamų vaidmenų švietimo įstaigose ir toliau sėkmingai kuria savo karjeras. 50 proc. absolventų padarė karjeros pokytį. 

„Pokyčiai visose organizacijose prasideda nuo vadovo. Švietimo įstaigose – lygiai taip pat. Todėl norint realių pokyčių švietimo sistemoje, reikia žmonių, kurie turėtų stiprius vadybinius gebėjimus, įgalintų mokytojus ir atneštų naujų vėjų į mokymo procesą. Tokių vadovų ugdymui ir sukurta „Švietimo lyderystės" programa.

Jonavos rajono savivaldybės sprendimas prisijungti prie programos rodo ilgalaikį požiūrį į švietimą ir norą spręsti egzistuojančias problemas iš esmės. Neabejoju, kad praėjus vos keliems metams Jonavos mokyklų bendruomenė, verslo įmonės ir, svarbiausia, mokiniai pamatys realius pokyčius", –  sako dr. Dalius Misiūnas, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius.

Prie „Švietimo lyderystės" programos jau prisijungė ir Vilniaus miestas. Sostinė deleguos 40 esamų ir būsimų Vilniaus mokyklų ir darželių vadovų magistrantūros studijoms ISM universiteto programoje.

ISM inf.