Paskelbtas Miesto naujienos

Baigėsi 20-toji Lietuvos bibliotekų savaitė

Pirmadienis, 04 May 2020 12:03 Parašė 

Štai ir baigėsi 20-toji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Dvidešimtoji, bet tuo pačiu ir pirmoji. Pirmoji tokia. Be šurmulio, be šypsenų, be renginių ir įtampos jiems besiruošiant, be skaitytojų. Tačiau pokyčiai visada išeina į gerą. Tik pažiūrėkite, kokius stebuklus pradėjome kurti ir kaip greitai prisitaikėme paskelbus karantiną. 

Šiais metais Nacionalinė bibliotekų savaitė kvietė prisiminti „Kaip pasikeitėme per 20 metų?“. Tai ir padarėme. Kvietėme į virtualius renginius, parodas, akcijas, edukacijas, žaidimus. 

Norime pasidalinti su Jumis tuo, kas liko po šios savaitės, kiekvienas pavadinimas – aktyvi nuoroda. Pasivaikščiokite įdomybių ir bibliotekos istorijos puslapiais. Atraskite:

Taip pat kaip ir kasmet, Lietuvos bibliotekininkų draugijos, Jonavos skyriaus bendruomenė išrinko metų bibliotekininkę. Šiais metais ja tapo Viešosios bibliotekos Informacijos ir kraštotyros skyriaus vadovė Regina Lukoševičienė

2019 metų geriausio bibliotekininko vardą ji gavo už senjorų klubo „Polėkis“ veiklą, gausų bendruomenės subūrimą, suteiktą galimybę aktyviai, įdomiai ir prasmingai praleisti laiką, mažinti vienišumą, uždarumą ir atskirtį nuo visuomenės. 

Praėjusiais metais Regina dalijosi savo laiku, neskaičiuodama valandų ir netgi kartais pamiršdama pasirūpinti savimi, kūrė šventę, džiaugsmą ir užimtumą senjorams. Ji į klubą „Polėkis“ subūrė daugiau kaip 80 senjorų. 

Klubas „Polėkis“ 2019 metais įvairioms veikloms rinkose net 53 kartus. Narių susitikimai vyko kartą per mėnesį, o atskirų grupių susitikimai dar dažniau. Tai buvo popietės, diskusijos, šventės, išvykos, teminiai renginiai – susitikimai, pomėgių mugės, mokymai. Nuo praėjusių metų senjorai išsiskirstė į atskirus mažus klubus – rankdarbių, literatų, politinių diskusijų, fotografų. 

Norime pabrėžti, kad senjorų klubas „Polėkis“, tai tik maža dalis darbo, kurį atlieka Regina. Tad 2019 metų bibliotekininko vardas suteiktas už visą šį darbą, veiklų įvairovę, gausiausius renginius ir, žinoma, atsidavimą ir tikėjimą tuo, ką darai. Nuoširdžiai sveikiname visos Jonavos viešosios bibliotekos bendruomenės vardu.

Viešosios bibliotekos inf.