Paskelbtas Miesto naujienos

Jonavos rajone nustatyta karantino pažeidimų

Pirmadienis, 20 April 2020 11:47 Parašė 

NVSC Jonavos skyriaus duomenimis, Jonavos rajone buvo patikrinta 40 įmonių, dviejose vietose rasta pažeidimų. Nustatytiems pažeidėjams bus surašyti administracinių nusižengimų protokolai, skiriamos baudos. Už karantino reikalavimų nesilaikymą įmonių vadovams gresia bauda nuo 1500 iki 6000 eurų.

Patikrinimų metu vertinama, ar paslaugų teikėjai laikosi būtinų visuomenės sveikatos saugos, higienos, darbuotojų ir pirkėjų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygų, t. y. ar ribojamas pirkėjų srautas, ar sužymėti atitinkami tarpai tarp pirkėjų eilėse, ar įleidžiami tik kaukes dėvintys ir ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis atvykę pirkėjai, ar prekybos vietose skelbiami įspėjimai apie tai, kad rizikos grupių asmenims nerekomenduojama lankytis parduotuvėse ir kitų karantino reikalavimų.  

„Šioje situacijoje tiek pat svarbi, jei ne pati svarbiausia – tai savanorių bei aktyvių bendruomenės narių pagalba. Todėl kviečiu visus gyventojus būti pilietiškais, pranešti apie pastebėtus pažeidimus ir prisidėti prie bendro tikslo, kad atnaujinta veikla atitiktų pačius aukščiausius saugumo reikalavimus. Tik bendromis pastangomis pasieksime, kad tai būtų tvirtas žingsnis kitų karantino sąlygų švelninimo link, kad nebereiktų žengti atgal“, - sako Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius.

Dažniausi pažeidimai, savaitgalį nustatyti visoje Lietuvoje: prie įėjimo  į prekybos vietą nepateikiama informacija apie tai, kad nerekomenduojama lankytis rizikos grupių asmenims, nepažymėti privalomi atstumai tarp eilėje stovinčių pirkėjų, į patalpas patenkama ne per tiesioginį įėjimą iš lauko, nematuojama darbuotojų kūno temperatūra, tik atvykus į darbą.

Prekybos vietas ir paslaugų teikėjus karantino metu visoje šalyje ir toliau tikrins policijos pareigūnai, kitos tarnybos. Jonavos rajone įstaigų ir asmenų kontrolę taip pat vykdo savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistai, kurie, prireikus, gali taikyti poveikio priemones.

Jonavos savivaldybės administracijos inf.