Paskelbtas Miesto naujienos

Jonavos meras: turime pirmąjį koronaviruso atvejį

Penktadienis, 20 March 2020 13:46 Parašė 

Į pabaigą pirmoji karantino savaitė. Per pastarąją savaitę gyvenimas stipriai pasikeitė, bet nepasibaigė. Sumažėjo gyvų posėdžių ir pokalbių tet-a-tet, vietoj jų įprastomis tapo nuotolinės konferencijos Skype, Teams ar net paprastu Messengeriu. Neįprasta matyti ir akivaizdžiai ištuštėjusį miestą. Rankų higiena tapo kaip chirurgų operacinėse, bet susitikę vienas kitam delnų nebespaudžiame. Dar kartais iš įpročio – kyšt, ir atitraukiam. Neįprasta... bet tampa „new normal".

Pirmoji karantino savaitė ne prabėgo, bet pralėkė. Nebuvo baimės, bet buvo nerimo, ypač kai telefono ekrane užsidegdavo skambinančiojo vardas - Gintautas Kaiša, Greitoji medicinos pagalba (GMP).
- Klausau, Gintautai?!
- Mere, vežam dar vieną.
Tokių skambučių šią savaitę buvo gal 4. Ir, nors iki vakar nakties atrodė, kad Jonavą korona bent šią savaitę aplenks… Deja… Jau turime pirmąjį atvejį. Asmuo parvykęs iš užsienio, ne rizikos amžiaus grupės, bet yra įtarimų, kad gali būti užkrėtęs šeimos narius. Situacija ir nemaloni, ir komplikuota, nes paciento simptomai visiškai neatitiko koronos viruso ligos indikacijų, dėl to konsultuojantys medikai turės atlikti saviizoliaciją. Deja, bet panašu, kad ateityje teks pereiti į režimą, kuomet kiekvienas pacientas, nepaisant jo simptomų, yra potencialus Covid-19 nešiotojas.

Jonaviečiai, neapsigaukim – savaitgalis ir kita savaitė gali pateikti dar daugiau nemalonių žinių. Lauke pasivaikščioti galima, bet būriuotis parkuose, slėnyje, leisti vaikus į žaidimų aikšteles grupėmis? Apie ką mąstom? Tokia "drąsa" gali vesti į rimtas pasekmes ar pražūtį. Galvokime ne tik apie save, bet ir apie savo artimuosius. Todėl dar kartą prašau - elkimės atsakingai, visų nesužiūrės ir nesudrausmins nei viešosios tvarkos skyrius, nei policija. Išlaikykime rimtį, laikykimės maksimalios asmeninės higienos ir, jei nėra būtinybės, venkime socialinio kontakto.

Dėkoju mūsų Jonavos greitosios medicinos pagalbos personalui, šalies medikams, vaistininkams, parduotuvių kasininkams, socialiniams darbuotojams, savanoriams ir visiems tiems, kurie nepertraukiamai dirba dėl mūsų visų net ir rizikuodami savo bei savo šeimos narių sveikata. Esate pirmosiose fronto linijose, bet už Jūsų - mes. Ne maži ir susigūžę, o stiprūs ir darantys viską, kad Jums padėtume.

Savivaldybėje laiko nešvaistėme. Pradėję darbą sekmadienį, visais kanalais teikėme maksimalų informacijos kiekį. Jos dar daugės kitą savaitę ir internetine, ir spausdintine forma. Savivaldybės įmonės vykdo maksimalią dezinfekciją – patalpų, laiptinių, autobusų.

Jonavos apgyvendinimo vietose rezervuotos patalpos žmonių, parvykusių iš užsienio ar turėjusių kontaktą su galimai infekuotu asmeniu, saviizoliacijai.

Supratę, kad valstybė negalės pilnai patenkinti mūsų darbuotojų poreikių (tiek sveikatos, tiek socialinių), patys užsakėme tūkstančius respiratorių, pirštinių, kaukių. Pinigai nėra problema, problema prekių pristatymo laikas – jis, deja, ne mūsų pusėje. Įmonės, turinčios nenaudojamus aukščiau išvardintų ir kitų priemonių rezervus – pasidalinkite jais su mūsų ligonine ir GMP. Dėkoju AB Achema, dėkoju už pasiūlymus UAB Lonas, atskiriems jonaviečiams, norėjusiems išlaikyti anonimiškumą, kurie siūlo savo kavinių paslaugas pamaitinant sveikatos priežiūros specialistus. Tik susitelkę, tik vieningi įveiksime šią krizę. Būkime dar ir atsakingi. Ačiū, stiprybės mums visiems ir būkime sveiki!

Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius