Paskelbtas Miesto naujienos

Saugaus eismo komisijoje: Į susitikimą kvies Lietuvos automobilių kelių direkciją

Antradienis, 03 March 2020 11:19 Parašė 
Žeimių g.-Kosmonautų  g. sankryžoje ties Jonavos sporto arena registruotas ne vienas eismo įvykis. Žeimių g.-Kosmonautų g. sankryžoje ties Jonavos sporto arena registruotas ne vienas eismo įvykis.

Prieš supažindindami jus su neseniai Saugaus eismo komisijos (SEK) posėdyje priimtais sprendimais, pristatome naują komisijos narį: vietoje policijos pareigūno Remigijaus Zdanavičiaus darbą SEK pradeda Raimondas Zinkevičius, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jonavos rajono policijos komisariato reagavimo skyriaus viršininkas. Jis bus ir SEK pirmininko Erlando Andrejevo pavaduotoju.

Su prašymu dėl pėsčiųjų perėjos apšvietimo (prieš tiltą kelyje A6 ir Taurostos g. sankryžoje) pagerinimo į komisiją kreipėsi AB „Achema“ darbuotojas Tautvidas R. Jis rašo, kad  tamsiu paros metu, važiuojant po pamainos, yra labai blogas matomumas sukant iš „Achemos“ į  A6 kelią. Per perėją eina pėstieji ir dviratininkai, tad, Tautvido manymu, tik laiko klausimas iki nelaimingo įvykio.

SEK narys, Jonavos miesto seniūnijos seniūnas Povilas Beišys informavo, kad Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos minėtoje vietoje šiemet planuoja atlikti darbus, o vienas reikalavimų ir yra įrengti apšvietimą.    

 Laišką SEK parašė Vytautas V.: „Rašau jums dėl bordiūro nudažymo geltona spalva prie Vytauto g. 4 namo pirmos ir antros laiptinių. Kažkaip keistai atrodo, kai šeštadienį, poilsio dieną po pietų, mes, gyventojai, pastebėjome, kad nudažytas bordiūras geltonai. Esame pasimetę: ar teisėtai nudažyta, ar galima statyti automobilius prie savo namo? Toks klausimas iškilo, nes mūsų name yra gyventojas, kuris viskuo nepatenkintas. Tai galvojame: ar nebus čia jo darbas?“

Geltona linija pažymėti kelkraštį buvo nuspręsta šių metų sausio mėnesį vykusio Saugaus eismo komisijos posėdžio metu, tad viskas yra padaryta teisėtai.

Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriui (VTS) prašymą parašė rajono tarybos narys Gintas Jasiulionis: „Vykdydamas Jonavos rajono savivaldybės tarybos nario pareigas, dažnai lankausi įvairiose įstaigose ir organizacijose Jonavos rajone. Prašau išduoti leidimą statyti man nuosavybės teise priklausančią transporto priemonę (...) visose automobilių stovėjimo vietose Jonavos rajone, kuriose transporto priemonėms leidžiama stovėti tik su specialiais leidimais“.

VTS vedėjas informavo tarybos narį, kad, siekiant nešališkumo ir objektyvumo, prašymas perduotas Saugaus eismo komisijai ir bus išnagrinėtas artimiausiame komisijos posėdyje.

SEK, apsvarsčiusi prašymą, jam nepritarė. Vieniems SEK nariams toks prašymas priminė sovietmetį, kitas retoriškai klausė – o jeigu visi 25 tarybos nariai to paprašytų? Manto Petrausko nuomone, Jonavoje nėra tokios vietos, kad nerastum, kur pastatyti automobilį.

Prašymą komisijai pateikė AB „Lietuvos paštas“ Jonavos pašto viršininkė: „Nuo 2020 m. vasario 25 d. Jonavos rajone pradės veikti mobilaus laiškininko projektas, dėl to Jonavos pašto laiškininkams išvežioti paštą po Jonavos rajoną suteikti šeši automobiliai. Prašau pašto pastato prieigose rezervuoti bent trims tarnybiniams automobiliams stovėjimo vietas“. Šiam prašymui SEK pritarė.

VO „Išorų kaimo bendruomenė“ kreipėsi į Užusalių seniūniją, o ši – į SEK dėl prašymo pakeisti kelio ženklą Išorų kaime, Kėkštų gatvės pradžioje: vietoje draudžiamojo „Ribotas greitis“ (40 km / val.) į nurodomąjį kelio ženklą Nr. 552 „Gyvenamoji zona“. Seniūnija SEK informavo ženklų keitimui neprieštaraujanti. Neprieštaravo tam ir Saugaus eismo komisija.  

Bukonių seniūnijos seniūnas gavo prašymą iš Liepių kaimo seniūnaičio pastatyti Liepiuose įspėjamuosius ženklus ties sankryžomis (apie tai „Alio Jonava“ jau rašė). Sausio mėnesį posėdžiavusi SEK nutarė kreiptis į Bukonių seniūnijos seniūną, kad jis išsiaiškintų ir patikslintų,  kur ir kokių konkrečiai ženklų prašoma, ir tada sprendimas bus priimtas.    

Šio posėdžio metu SEK svarstė Bukonių seniūno raštą dėl kelio ženklų įrengimo: prašoma leisti įrengti pirmumo ženklus Nr. 203 „Duoti kelią“. Šiam prašymui SEK pritarė.

UAB „Baltasis pyragas“ kreipėsi dėl draudžiamųjų ženklų įrengimo: „Prašome apriboti autotransporto priemonių stovėjimą Jonavos m., Sodų g., atkarpoje nuo Sodų-Vilniaus gatvių sankryžos iki Vilniaus g. 35-ojo namo nuo 8 iki 22 val. Manome, kad tai reikalinga, nes minėtoje atkarpoje yra vienpusis eismas abiejomis kryptimis ir nuolat yra statomi automobiliai, dėl kurių sunkiai įmanoma arba išvis neįmanoma įvažiuoti (išvažiuoti) sunkvežimiams su puspriekabe ar priekaba į UAB „Baltasis pyragas“ aikštelę prie iškrovimo (pakrovimo) rampos. Prašome atsižvelgti į mūsų prašymą dėl bendro eismo saugumo užtikrinimo minėtoje atkarpoje, kadangi atvažiavę sunkvežimiai, negalėdami išvažiuoti, stabdo eismą“.         

 SEK įpareigojo Jonavos miesto seniūnijos seniūną susisiekti su bendrove ir patikslinti prašymą: jei pageidaujama kelio ženklo uždrausti stovėti vienoje pusėje, tam Saugaus eismo komisija pritartų. Tačiau jei siūloma uždrausti statyti transportą abiejose gatvės pusėse, SEK šį prašymą svarstys kitame posėdyje ir tik tada priims sprendimą.  

SEK pirmininkas Erlandas Andrejevas komisijos narius pakvietė svarstyti Žeimių g.-Kosmonautų  g. sankryžos ties Jonavos sporto arena problemą ir siūlyti, ką būtų galima padaryti, kad nesusidarytų avarinės situacijos. Kaip žinote, šioje vietoje yra užregistruota įskaitinių ir neįskaitinių eismo įvykių. Kadangi Žeimių gatvė yra Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos žinioje, jonaviečių galimybės ką nors spręsti yra ribotos.  

SEK nario Gintauto Bruko nuomone, Kosmonautų gatvėje būtų galima padaryti vienpusį eismą: įvažiavimas iš Žeimių g., išvažiavimas – į Lietavos g. Anot Povilo Beišio, šis pasiūlymas drastiškas, bet neblogas. Pavyzdžiui, Birutės ir Parko gatvių modelis.

 Bene racionaliausią variantą pasiūlė Erlandas Andrejevas: iš Kosmonautų g. sukti tik į dešinę, taip pat tik į dešinę sukti ir iš Jonavos sporto arenos. Žinia, nepatenkintų bus, tačiau, kaip teisingai pastebėjo Mantas Petrauskas, „jei norime išvengti avarijų, turime kažką aukoti. Daug miestų jau yra atsisakę posūkių į kairę. Taip, automobiliams panaikini privilegiją, bet kiek išvengi avarinių situacijų“.

Po  diskusijų SEK pirmininkas jas apibendrino sakydamas, kad šiai dienai vienpusis eismas būtų dar pernelyg kardinalus sprendimas, reiktų pasitarti su gyventojais, bet dėl sukimo tik į dešinę pabandyti verta. Jei kiltų problemų, jei nepasiteisintų, būtų galima svarstyti vėl ir ieškoti kitų sprendimo būdų.  

SEK nutarė kreiptis į Lietuvos automobilių kelių direkciją ir pakviesti susitikti su Jonavos rajono savivaldybės administracijos saugaus eismo komisija padiskutuoti dėl Žeimių g.- Kosmonautų  g. sankryžos bei kitais Jonavai aktualiais saugaus eismo mieste užtikrinimo klausimais.  

Kristina LUKOŠEVIČIŪTĖ