Paskelbtas Laisvalaikis

Įspūdinga „Ratilėlio“ kelionė į Austriją

Pirmadienis, 07 October 2019 14:01 Parašė 

Ankstyvą rugsėjo 26-osios rytą, mes „Ratilėlio“ dalyviai, pajudėjome iš meno mokyklos kiemo į Austriją, tarptautinį festivalį „Sveiki sugrįžę į Alpes“ Abtenau mieste.

Pirmą dieną praleidę kelionėje per Lenkiją, vakare apsistojome nakvynei Ostravos mieste Čekijoje. Kitą dieną jau pasiekėme Austriją ir pirmas sustojimas buvo Vienoje. Trumpa ekskursija po Austrijos sostinę, aplankant įžymųjį „Anker“ laikrodį. Laikrodis pastatytas senamiestyje, išpuoštas mozaikos ornamentais, suformuoja tiltą tarp dviejų „Anker“ draudimo kompanijos pastatų. Kaip tik spėjome dvyliktą valandą, kada dvylika istorinių figūrėlių juda per tiltą. Kasdien vidurdienį galima išvysti spektaklį: visos figūrėlės pasirodo parade, grojant įvairių laikotarpių muzikai.

Pasigrožėję laikrodžiu, senamiesčiu, sustojome prie gotikinio stiliaus Šv. Stepono katedros. Ši katedra yra pačiame miesto centre ir laikoma Vienos širdimi. Pasižvalgę po Vieną, skubėjome keliauti toliau.

Pavakary jau buvome Austrijos Alpėse įsikūrusiame Abtenau miestelyje. Mus pasitiko festivalio organizatorius Aironas, pasirūpino apgyvendinimu ir skania vakariene. Tas nuostabus Alpių gamtos grožis, miestelio architektūra ir ypatinga nuotaika mus lydėjo visas tris dienas.

Festivalis vyko dvi dienas, pats koncertas – po pietų, tad ryte turėjome laisvo laiko aplankyti nuostabias Alpių apylinkes ir šalia esančius miestelius. Pirmiausia aplankėme Halštato miestą, įsikūrusį prie Halštato ežero ir Dachštaino kalnų. Pasikėlę keltuvu į kalno viršūnę, aplankėme Dachštaino ledo urvą ir grožėjomės sustingusiais ledo rūmais, lediniais kriokliais. Šiuose urvuose, nuolatos požemiuose lašantis vanduo tebeformuoja įspūdingas ledo figūras.

Grįžę po pietų, ruošėmės pirmam festivalio koncertui, kuris vyko čia pat centrinėje aikštėje, kur gyvenome. Šiame koncerte pasirodė aštuoni kolektyvai iš Italijos, Estijos, Čekijos, Bulgarijos, Vengrijos. Vakare festivalis persikėlė į čia pat už scenos esančią katedrą, kurioje savo pasirodymus demonstravo chorai iš Vengrijos.

Kitos dienos rytą nusprendėme dalintis į dvi grupes: vieni vykome į kalnų apsuptą Golling miestelį prie įspūdingo 76 m aukščio krioklio, kiti likome Abtenau mieste pasivažinėti įspūdingais gamtos ir kalnų takeliais kalnų rogėmis. Susitikę po pietų, pilni įspūdžių, ruošėmės iškilmingai eisenai ir koncertui. Eisenoje su savo šalies ir kolektyvo vėliavomis su kitais festivalio dalyviais žygiavome miesto gatvėmis ir sulaukėme didelio žiūrovų palaikymo, nes mūsų delegacija buvo išties įspūdinga - iš dešimties kolektyvų buvome pati gausiausia ir spalvingiausia - 60 dalyvių.

Festivalį pradėjo austrų pučiamųjų instrumentų orkestras ir jų originalūs ritminiai pasirodymai su botagais. Prieš patį koncertą, sulaukėme miesto mero sveikinimo bei apdovanojimų. Po koncerto festivalio organizatorius taip pat visus kolektyvus apdovanojo padėkos raštais ir nugalėtojų taurėmis. Po to – visų kolektyvų apsikeitimas dovanomis ir diskoteka festivalio dalyviams.

Festivalis baigėsi, bet mūsų kelionė – ne. Kitą rytą, atsisveikinę su Abtenau miestu, skubėjome namų link, tik pakeliui dar sustojome Zalcburge. Šis vaizdingas miestas tęsiasi išilgai abiejų Zalcacho upės krantų. Tai didžiojo kompozitoriaus V. A. Mocarto miestas. Aplankėme senamiestyje esantį jo gimtąjį namą, kompozitoriaus paminklą, katedrą, kurioje jis dirbo, Mirabelės sodus. Vakare vykome į Čekiją, Brno miestą, kur praleidome naktį ir kitą vėlų vakarą jau sveikinomės su namiškiais.

Norėtume visų „ratiliečių“ vardu padėkoti mus parėmusius finansiškai ir suteikus galimybę tiek daug pamatyti ir patirti bei sudalyvauti nuostabiame festivalyje – tai UAB „Lintera“, p. Juditai Vainilavičienei, p. Inai Osauskienei, visų kelionės dalyvių tėveliams. Didelis Jums AČIŪ!

Ansamblio „Ratilėlis“ vadovė ir šios kelionės organizatorė Asta Grigaliūnienė