Paskelbtas Miesto naujienos

Ne nugenėjo, o sudarkė

Antradienis, 09 July 2019 10:49 Parašė 

Prieš kelias savaites, tvarkant aplinką prie Varnakos upelio, apgenėti ir prie Sodų g. 91-ojo namo augantys aukšti medžiai. Apgenėti, atrodo, ne dėl atnaujinamo tako į Rimkus ir jaukesnio vaizdo, o dėl virš jų besidriekiančių aukštos įtampos laidų. Deja, darbas atliktas neturint žalio supratimo apie genėjimą.

Jau dvi savaites minėto namo gyventojai pirštais bado į prieš 40 metų su meile jų sodintus kanadietiškus klevus ir piktinasi darbininkų požiūriu. „Atrodo baisiau nei po kokios nors vėtros. Dalis šakų nupjauta, dalis palikta. Medžiai dabar ne apkarpyti, o sudarkyti. Keista, kad styroti paliktos sausos šakos, kitos – net nenuimtos, jos įstrigę į medį ir grėsmingai kybo virš po jais žaidžiančiais vaikais“,- sako trečios laiptinės senbūviai.

Kiti tikina, kad reikėtų atsisakyti tų dar gajų sentimentų ir kadaise palei langus sodintus medžius visai nurėžti. Esą jie ne vietoje, nes čia pat po žeme tiesiasi šilumos tinklų atšaka.

Sugrįš ar nesugrįš medžių karpytojai dar kartą į šį kiemą,- kas žino. Galbūt sudarkytus medžius pastebės vykdytų darbų vadovai ir nuspręs užbaigti nebaigtus darbus. Pagaliau, anot gyventojų, jau kuris laikas jų kiemas, atrodo, tvarkomas kosmetiniu būdu. Slegiama traktorių ir priekabų ratais čia, ko gero, niekad neišdygs pasėta žolė, o be gyventojų žinios panosėje pastatyti požeminiai konteineriai kartais taip padvelkia nemaloniu dvoku, kad negali praverti langų. Matyt, derėtų dažniau šiuos statinius dezinfekuoti, aplinkiniams – akyliau tausoti nuo tų, kurie mėgsta čia sukrauti visokį šlamštą ir net sugeba užrašus nuplėšti. Pikta ir tai, kad aplinkinių privačių namų savininkai įsigudrina į daugiabučiams skirtus statinius krauti savo namų atliekas. Tad stinga aiškinamojo darbo, jautresnio administravimo.     

Marius Glinskas