Paskelbtas Aktualijos

Mažesnėse Jonavos parduotuvėse – pasenę kiaušiniai

Ketvirtadienis, 24 March 2016 13:04 Parašė 

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad artėjant šv. Velykoms, inspektoriai įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose patikrino 288 prekybos vietas: didmeninės prekybos sandėlių, prekybos centrų ir turgaus prekiautojų. Patikrinta daugiau kaip 1,3 mln. lietuviškų, lenkiškų ir latviškų kiaušinių.

Iš patikrintų 288 vietų tik 16 nustatyta pažeidimų: uždrausta prekiauti 450 vnt. kiaušinių, nes jų tinkamumo vartoti terminas buvo pasibaigęs, kai kurie kiaušiniai buvo sudužę. Apie 2 tūkst. kiaušinių buvo pardavinėjami be įsigijimo dokumentų ar pakuojami į netinkamas (naudotas) pakuotes. Nustatyti 5 atvejai, kuomet prekiauta neteisingai paženklintais kiaušiniais (ant pakuočių nebuvo informacijos apie vištų auginimo būdą, nenurodyta kategorija ir kt.). Tokių kiaušinių realizavimas buvo laikinai sustabdytas, nurodyta juos tinkamai perženklinti.

Pasenusių, nekokybiškų kiaušinių buvo rasta prekybos centre Klaipėdoje ir mažesnėse Jonavos, Vilkaviškio ir Kalvarijos maisto produktų parduotuvėse. Po patikrinimų juos uždrausta realizuoti, visi nekokybiški (450 vnt.) kiaušiniai sunaikinti.

Ypatingas dėmesys buvo skiriamas turgavietėms, nes ankstesnių patikrinimų metu būtent čia būdavo daugiausiai pažeidimų. Šių metų patikrinimų rezultatai parodė, kad situacija turgavietėse pagerėjo, saugos ir kokybės pažeidimų nenustatyta, o užfiksuoti nereikšmingi ženklinimo ir prekybos nesupakuotais kiaušiniais neatitikimai buvo nedelsiant pašalinti.

„Alio Jonavos“ inf.