Paskelbtas Futbolas

„Lietava“ tašką išgelbėjo mačo pabaigoje

Ketvirtadienis, 17 March 2016 22:31 Parašė 

2016 metų Lietuvos smscredit.lt A lygos čempionato ir po trečiojo turo susitikimo, šios lygos naujokas Jonavos „Lietava“ futbolo klubas išlieka nepralaimėjęs. Tačiau po pirmojo kėlinio vargu ar buvo galima taip drąsiai teigti, kad jonaviečiai išlips iš žaidybinės duobės.

Kėdainių dirbtinės dangos aikštelėje „Lietava“ savo namų rungtynes žaidė su Kauno „Kauno Žalgiris“ klubu. Sezoną pradėję dvejomis puikiomis rungtynėmis, Jonavos futbolininkai šįkart jau pirmajame kėlinyje du kartus suklydo ir šiomis grubiomis klaidomis pasinaudoję kauniečiai įmušė įvarčius bei privertė „Lietavos“ trenerius ne tik keisti žaidėjus dar šiame kėlinyje, bet tuoj pat po pertraukos.

Antroje žaidimo pusėje aikštelėje pasirodė ir legionierius iš Vokietijos Savio Magala Nsereko, taip pat Tomas Salamanavičius ir žaidimas pagyvėjo. Būtent 53 min. šis „Lietavos“ žaidėjas buvo griautas varžovų baudos aikštelėje ir rezultatyviausiu komandos futbolininku tapęs Dominykas Galkevičius šaltakraujiškai realizavo 11 m baudinį bei sušvelnino rezultatą.

Visgi, pačioje rungtynių pabaigoje pavyko jonaviečiams susitikime išlipti „sausiems“. 86 min. vėl D.Galkevičius sužaidė aktyviai, iš kairiojo krašto pakėlė kamuolį į svečių baudos aikštelę ir nesėkmingai sužaidęs Kauno ekipos žaidėjas nukreipė kamuolį arti vartų buvusiam „Lietavos“ gynėjui Valdemarui Borovskiui, kurio smūgis buvo netremiamas (2:2). Tai lygos debiutantams garantavo ne tik tašką, bet ir trečias nepralaimėtas rungtynes iš eilės.

„Lietava“ sudėtis – Giedrius Kvedaras, Aleksandar Susnjar, Julius Aleksandravičius, Martynas Dūda, Artūras Rocys (nuo 46 min. Savio Magala Nsereko), Valdemar Borovskij, Arnas Paškevičius, Eisvinas Utyra (nuo 39 min. Tomas Salamanavičius), Dominykas Galkevičius, Tadas Eliošius (nuo 74 min. Marius Ganusauskas), Laurynas Stonkus.

Kitose šio turo rungtynėse šalies čempionas Vilniaus FK „Žalgiris“ po permainingos kovos 3:2 palaužė Marijampolės FK „Sūduvą“, o FK „Trakai“ tokiu pat rezultatu – Kauno FK „Stumbrą“. Dar viename susitikime Klaipėdos FK „Atlantas“ 1:0 nugalėjo Utenos FK „Utenį“.

Po šių rungtynių smscredit.lt A lygos turnyrinė lentelė atrodo taip (vieta, komandos, rungtynių skaičius, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įmušti-praleisti įvarčiai, taškai):

1.“Žalgiris“                    3        3        0         0           11-5         9

2.“Atlantas“                  3        2         0         1            3-1         6

3.“Trakai“                     3        2         0         1            3-2         6

4.“Lietava“                 3        1         2         0            4-3         5

5.“Sūduva“                  3        1         1         1            4-4         4

6.“Kauno Žalgiris“        3        1         1          1           5-6         4

7.“Utenis“                    3        0         0          3           2-5         0

8.“Stumbras“               3        0         0          3           5-11       0

Rezultatyviausių žaidėjų sąraše pirmauja Bahrudin Atajic („Žalgiris“) – 4, Rokas Krušnauskas („Kauno Žalgiris“) ir Nerijus Valskis („Trakai“) – po 3 įvarčius.

Kovo 20 d., sekmadienį, Kauno Nacionalinės futbolo akademijos (NFA) stadiono dirbtinės dangos aikštelėje „Lietava“ žais su Klaipėdos „Atlantu“. Rungtynių pradžia 14.00 val.