Paskelbtas Aktualijos

Jau galima deklaruoti pajamas

Trečiadienis, 16 March 2016 10:17 Parašė 

VMI jau paruošė 1,8 mln. pajamų deklaracijų, iš kurių daugiau nei milijoną galima pateikti pasinaudojus nemokama programėle telefonams „e.VMI". Pirmą kartą gyventojai pajamas ir turtą deklaruos eurais, suformuotose pažymose – ir automobilių sandoriai.

Deklaruoti pajamas šiemet reikia iki gegužės 2 dienos. Pajamų deklaracijas privalo pateikti gyventojai, vykdę individualią veiklą ar gavę pajamų, nuo kurių būtina sumokėti mokesčius, taip pat gyventojai, kurie privalo pateikti turto deklaracijas dėl užimamų pareigų (politikai, tarnautojai ir kt.) ir, be abejo, gyventojai, norintys pasinaudoti mokesčių lengvatomis bei susigrąžinti dalį mokesčių.

VMI prie FM Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė – Šnirienė akcentuoja, kad kasmets VMI siekia, kad pajamų deklaravimas taptų paprastesnis, ir gyventojai galėtų įvykdyti prievolę negaišdami. Daugiau nei milijonas mokesčių mokėtojų šiemet keliais mygtukų paspaudimais VMI užpildytą deklaraciją gali pateikti išmaniuoju telefonu, pasinaudodami e.VMI programėle. Šiemet VMI pasitelkė ir akademinį jaunimą – praktikantus, kurie padės į VMI atėjusiems mokėtojams pateikti deklaracijas, VMI specialistai padės deklaracijas pildyti kai kuriose bibliotekose, seniūnijose, policijos komisariatuose.

VMI primena, kad programėlę „e.VMI" išmaniesiems telefonams, padėsiančią keliais mygtukų paspaudimais pateikti deklaraciją, gyventojai gali parsisiųsti iš „Google Play" ir „App Store" parduotuvių, taip pat iš VMI interneto svetainės http://www.vmi.lt/cms/mobiliosios-programeles. „e.VMI" skirta populiariausioms „iOS" ir „Android" operacinėms sistemoms, tinka planšetiniams kompiuteriams ir išmaniesiems telefonams.

Gyventojų patogumui Elektroninio deklaravimo sistema šiemet pirmą kartą aiškiai nurodys, kokią sumą gyventojas turi sumokėti ar susigrąžins – nebereikės „klaidžioti“ deklaracijos laukeliuose.

Pirmą kartą šiemet VMI pažymose ir preliminariose deklaracijose pateikia informaciją apie automobilių pirkimo/pardavimo sandorių sumas, jei automobilis buvo neišlaikytas trejus metus, neatsižvelgiant į tai, ar parduotas su pelnu, ar ne. Taip pat pažymose bus pateikiama informacija iš turimų duomenų apie nekilnojamojo turto įsigijimo kainą. Todėl deklaracija bus pilnesnė ir gyventojams nereiks patiems ieškoti trūkstamos informacijos.

VMI EDS patalpino ir euro skaičiuoklę, mat pirmą kartą gyventojai šiemet teiks „eurines“ deklaracijas, taip pat pirmą kartą turtą deklaruos nauja valiuta. Dėl to turto deklaracijas reikėtų pildyti naujame blanke arba, pildant senosios deklaracijos pagrindu, visus skaičiukus konvertuoti į eurus.

VMI rekomenduoja visiems gyventojams, nežinantiems, ar jie turi pateikti pajamų deklaracijas, pasitikrinti VMI Elektroninio deklaravimo sistemoje, mat nemažai gyventojų gali susigrąžinti arba privalo sumokėti dėl praėjusiais metais taikyto nepamokestinamojo pajamų dydžio (NPD).

Praėjusiais metais deklaracijas už 2014 metus pateikė per 1,1 mln. gyventojų (98 proc. tai padarė e. būdu), 140 tūkst. mokesčių mokėtojų teikė turto deklaracijas (beveik 90 proc. – e. būdu), beveik 600 tūkst. gyventojų teikė prašymus skirti paramą nuo sumokėto pajamų mokesčio. Pernai VMI 620 tūkst. gyventojų, pasinaudojusių mokesčių lengvatomis, grąžino per 60 mln. €. 266 tūkst. gyventojų už 2014 metus deklaravo mokėtiną 75 mln. € GPM sumą.

Parengta pagal VMI inf.