Paskelbtas Kitas sportas

Į Jonavą suvažiavo per pusantro tūkstančio bėgikų

Antradienis, 15 March 2016 12:38 Parašė 

Jonavoje kovo 11-ąją jau dvidešimt septintąjį kartą vyko bėgikų šventė. Gilias tradicijas turintis bėgimas „Obeliskas A. Kulviečiui–Jonava“ sukviečia daugybę bėgimo entuziastų iš visos Lietuvos – ir paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, ir pabūti bendraminčių draugijoje, ir savo jėgas išmėginti. Jau trečius metus sporto mėgėjai gali dalyvauti vienintelėje Lietuvoje sertifikuotoje trasoje, kurios ilgis – 15 km.

Tradiciškai šis bėgimas buvo Lietuvos bėgimo taurės II etapo varžybos ir įskaitinis šių metų Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos (LBMA) renginys.

Šių varžybų organizatoriai – Jonavos kūno kultūros ir sporto centras kartu su LBMA, bėgimo klubu „Šviesos kariai“ ir asociacija „Gėrnešys“ pakvietė dalyvauti ne tik tradiciniuose nuotoliuose. Save galėjo išmėginti neįgalieji vežimėliuose, o kolektyvai ir pavieniai dalyviai, kurių buvo per 1000, įveikė 2 km distanciją vadinamajame „Liaudies bėgime“.

Kiti sporto mėgėjai (finišavo 456) pasiryžo įveikti 3,4 km (133 dalyviai) ir 15 km (323 dalyviai) nuotolius. Tarp jų varžėsi ir apie 100 jonaviečių, kurie atstovavo ir taškus rinko kitų rajonų klubams.

Pirmieji į startą arčiau Viešosios bibliotekos stojo mergaičių ir berniukų (gim. 2003 m.ir jaunesni), jaunučių (gim. 2001–2002 m.) grupių dalyviai, taip pat šiek tiek vyresnių grupė (M15 ir V15). Čia ant prizininkų pakylos pavyko užlipti vienai Jonavos atstovei. Tarp didžiųjų miestų jaunučių merginų įsiterpė trečiąją vietą užėmusi jonavietė, Sporto centro lengvaatletė Miglė Malinauskaitė (14:02).

Du Jonavos bėgikai žiūrovus nudžiugino vyresnių grupėse. 1999–2000 m. grupėse (M17 ir V17) varžėsi ne tik jaunės ir jauniai, bet ir įvairaus amžiaus sporto mėgėjai „Liaudies bėgime“.

Tarp jaunių merginų nepralenkiama buvo Karolina Savko (14:09) iš Paberžės, nepalikusi šansų antrojoje vietoje likusiai Pasvalio bėgimo mėgėjų klubo atstovei Ramunei Parimskytei (14:21). Trečioji prizinė vieta atiteko jonavietei, Jonavos KKSC auklėtinei (trenerė Vidutė Lebeckienė) ir BK „Maratonas“ narei Vitai Akelaitytei (15:18).

Dar didesnių laimėjimų pasiekė vaikinų grupėje nugalėtoju tapęs Jonavos KKSC auklėtinis ir „Maratono“ klubo atstovas Arnas Čekanavičius (11:24), kuris paskutinėmis akimirkomis aplenkė Šiaulių rajono sporto klubo „Lukas“ bėgiką Armandą Balčių (11:26) ir Algį Dapolską iš sostinės (11:38). Bendroje 3,4 km nuotolio įskaitoje A. Čekanavičius buvo penktas.

Prieš pat vidurdienį į savo pozicijas stojo arba, kitaip sakant, suvažiavo dešimt neįgaliųjų vežimėliuose, kurie kasmet siekia ne tik palenktyniauti su varžovais, bet įrodyti, pirmiausia sau, kad ir tokiu būdu galima gan greitai įveikti nuotolį.

Vienai šių varžybų dalyvei tikrai nebuvo kur skubėti: moterų grupėje pati su savimi varžėsi jonavietė Edita Vaitekauskaitė, kuriai konkurenciją suteikė nebent 9 vyrai, kurie turėjo įveikti dvigubai ilgesnį nuotolį (2 km).

Sporto centro salėje apdovanojimus vyrų grupėje atsiėmė užtikrintai nuotolį įveikę kauniečiai. Dvi pirmąsias prizines vietas užėmė laikinosios sostinės atstovai Jurij Savickij ir Mindaugas Baltuška. Trečiąją vietą iškovojo Jonavos atstovas Artūras Ručinskas.

Tradiciniame bėgime skirtinguose nuotoliuose dalyvavo ir labai skirtingų metų bėgikai, kurie buvo paminėti ir apdovanoti atminimo dovanėlėmis. 3,4 km distancijoje jauniausi buvo du jonaviečiai. Dovanėlė įteikta 10 m. Gretai Malinauskaitei ir 6 m. Deimantui Bogomolnikovui.

Tokio amžiaus dalyvių ilgiausiame 15 km nuotolyje nebuvo, tačiau jauniausiu bėgiku vėl tapo Jonavos atstovas – 13 m. Ovidijus Cibulskas, o tarp merginų – 17 m. Patricija Mingėlaitė iš Panevėžio. Nominuoti buvo ir vyriausi bėgikai: šiaulietė Nijolė Kriščiūnienė ir sostinės atstovas Stasys Čirba.

Kaip ir kiekvienais metais, LBMA skelbia įskaitinius bėgimus, po kurių apdovanojami greičiausi metų klubai. Šiai metais pirmuoju įskaitiniu bėgimu iš dvylikos buvo sporto renginys Jonavoje. Po pirmojo turo į priekį išsiveržė Kauno BMK, už jo seka šio pirmojo bėgimo šeimininkas Jonavos BK „Maratonas“ ir Vilniaus bėgimo klubas „Na, pagauk“.

Jau trečius metus bėgimas „Obeliskas A. Kulviečiui–Jonava“ yra sertifikuotas, sportininkai turi įveikti 15 km nuotolį. Trečią kartą fiksuojami ir geriausi šios trasos rezultatai, tiesa, šiemet jie nebuvo pagerinti. Prieš porą metų pirmą kartą bėgikai turėjo įveikti ilgesnę – 15 km – distanciją (prieš tai buvo įveikiamas 12,5 km nuotolis). Jos rekordai priklauso 2015-aisiais greičiausiai bėgusiam stajeriui iš Vilniaus Dariui Sadeckui (46:43 min.). Moterų grupės rekordas priklauso žinomai šalies stajerei Rasai Drazdauskaitei iš Šiaulių, kuri 2014-aisiais 15 km įveikė per 51 min. 33 sek.

Šiemet vyrų grupėje iki rekordo trūko labai nedaug. Vos 13 sek. iki geriausio laiko pritrūko Vilniaus sporto klubo „Vilniaus baltai“ atstovui, 23 m. Valdui Dopolskui (46:56), kuris jau nuo pirmųjų metrų po starto niekam neleido abejoti savo pajėgumu. Toldamas sportininkas siekė įrodyti, kad jis šiuo metu yra geros sportinės formos ir nusiteikęs šturmuoti šių metų olimpines žaidynes Rio de Žaneire (Brazilija) maratono distancijoje.

Septintus metus Jonavos bėgime dalyvaujantis vilnietis šiemet pasiekė viršūnę. Tapdamas aiškiu lyderiu, V. Dopolskas net 42 sek. aplenkė antrąją vietą iškovojusį raseiniškį, klubo „Pilėnai“ bėgiką Mindaugą Viršilą (47:38). Trečias buvo vilnietis Ignas Bracevičius (47:59). Šie bėgikai prizines vietas užėmė ne tik savo VE (gim. 1982–1995 m.) grupėje, bet ir absoliučioje įskaitoje. Joje į jau tradicinį prizininkų šešetą pateko ketvirtąją vietą užėmęs Vilius Aleliūnas (49:15) iš Panevėžio SK „IGTISA-Compressport Lithuania“, penktas buvo Šiaulių „COSMA“ bėgikas Justinas Beržanskis (50:04), šeštas – Vilniaus „Neko Runners“ klubo sportininkas Dominykas Pacauskas (51:12).

Bendroje ME (gim. 1982–1995 m.) grupėje pastaruoju metu panašiuose bėgimuose Lietuvoje ėmė dominuoti sesutės iš Jonavos Milda ir Monika Vilčinskaitės. Jonavoje varžėsi tik Milda (53:30) ir beveik 0,5 min. aplenkusi šalies daugkartinę lengvosios atletikos čempionę vilnietę Vaidą Žūsinaitę (54:03), tapo nugalėtoja. Trečiąją vietą iškovojo Kamilė Vaidžiulytė (58:00) iš Šiaulių BK „Stadija“. Į geriausiųjų šešetą dar pateko Vytautė Pabiržytė (58:17) iš Kauno, Šiaulių SC „COSMO“ atstovė Evelina Miltenė (58:57) ir sostinės bėgikė Loreta Bliujienė (59:13).

Ilgiausiame 15 km nuotolyje varžėsi nemažai jonaviečių ar kitų rajono atstovų, kurie atstovavo Jonavos klubams.

V20 (gim. 1996 m. ir jaunesni) grupėje trečiąją vietą užėmė kaišiadoriškis Eligijus Leikauskas (01.13:28), atstovaujantis Jonavos bėgimo klubui „Maratonas“. Antrąją vietą užėmė Domantas Balčiūnas (01.08:59) iš Panevėžio (KKSC, OK „Orient“), o nugalėtoju tapo nuotolį per 57 min. įveikęs Gytis Krivickas (Anykščiai/Vilnius).

Vyresniųjų grupėse savo rezultatais į prizinių vietų pakopas lipo net keturi jonaviečiai. 1967–1981 m. gimimo grupėse (M32 ir V35) vėl nepralenkiami buvo didžiųjų miestų atstovai. Tarp moterų nugalėjo vilnietė Loreta Bliujienė, antroje vietoje palikusi Kauno MBK atstovę, gerai žinomą lengvaatletę Sadą Bukšnienę (01.08:20) ir Jonavos bėgimo klubo atstovę Laurą Dapkuvienę (01.11:50).

Ir vyrų grupėje vyko įtempta kova tarp pirmų dviejų bėgikų: nugalėtoją lėmė tik 3 sek. Pirmasis finišo liniją kirto sportininkas iš Vilniaus „Na, pagauk“ klubo Petras Pranckūnas (51:49), o po jo sekė jonavietis Antanas Žukauskas (51:52) iš BK „Maratonas“. Trečias buvo Kauno BMK bėgikas Žydrūnas Alekna (53:46).

M50 (gim. 1966 m. ir vyresnės) ir V50 (gim. 1957–1966 m.) grupėse pergalingais rezultatais galėjo pasigirti dar du Jonavos bėgimo mėgėjai. Nenuilstanti bėgimo entuziastė Vilija Damašickienė (01.06:47) užtikrintai kopė ant pirmojo apdovanojimų pakylos laiptelio, nes beveik 10 min. aplenkė antrojoje vietoje likusią Birutę Striūkienę (01.16:25) iš Vilniaus BK „Inžinerija“. Trečia liko Šiaulių BK „Stadija“ bėgimo entuziastė Nijolė Kriščiūnienė (01.26:00).

Į vyrų prizininkų viduriuką įsiterpė jonavietis Virgilijus Muralis (56:40), į priekį užleidęs Igorį Černikovą (53:31) iš Vilniaus „Bijusta/Inžinerija“ ir aplenkęs trečiojoje pozicijoje likusį kaunietį Gintautą Gadliauską (01.00:28).

Tradiciškai šio bėgimo metu organizuojamas darniausio ir vieningiausio kolektyvo konkursas. Šiemet jis buvo pavadintas itin skambiai: „Mes švenčiame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną kartu, prisijunk ir tu“.

Šiemet atskiru startu 2 km nuotolį įveikė per 1000 dalyvių. Dalyviai save parodė ne tik masiškume, bet ir pateikdami įvaizdį vienodais marškinėliais ar bėgdami su daina.