Paskelbtas Kitas sportas

Diskgolfo čempionate triumfavo svečias iš Estijos

Sekmadienis, 06 March 2016 14:33 Parašė 
Diskgolfo čempionate triumfavo svečias iš Estijos Diskgolfo čempionate triumfavo svečias iš Estijos

Gražia tradicija tampa Survilų sodyboje „Rožlaukis“ rengti Lietuvos diskgolfo žiemos čempionatus. Į antrąsias tokias varžybas atvyko ne tik pajėgiausi šios sporto šakos sportininkai iš Vilniaus, Kauno, Zarasų, Jonavos, šiemet varžėsi ir diskgolfo mėgėjas iš Estijos.

Survilų sodybos diskgolfo parkas išsiplėtė iki 18 krepšių, todėl jame gali vykti aukšto lygio varžybos. Šįkart čempionatas vyko dvi dienas, jame dalyvavo apie 40 sportininkų.

Dalyviai čempionate varžėsi trijose kategorijose: atvirame (be apribojimų), moterų ir jaunimo (gim. 2001 m. ir jaunesni). 

Jaunimo grupėje dvi pirmas vietas pasidalijo svečiai iš Vilniaus, o trečią vietą užėmė Austėja Survilaitė. Moterų grupėje prizines vietas pasidalijo dvi Jonavos atstovės. Jau ne vieneriose varžybose aukščiausią vietą iškovoja Mireta Jurgelevičiūtė iš Šveicarijos, kuri nesėkmingai pradėjo šį čempionatą, bet trečiajame rate net pagerino savo asmeninį rekordą. Antra vieta atiteko Ievai Gogolevaitei.

Pagrindiniame (atvirame) pogrupyje žaidėjai varžėsi dėl šešių prizinių vietų. 2–6 vietas užėmė Vilniaus atstovai. Visus sostinės sportininkus aplenkė svečias iš Estijos Martin Rotmeister. 

Be pagrindinių prizų buvo įsteigtos ir papildomos dovanos. Prizą už pirmu metimu arčiausiai krepšio numestą diską gavo šveicaras Jaroslavas Jurgelevičius, kuris dovaną „nuskynė“ ir nominacijoje už toliausią taiklų metimą (apie 10 m). 

Čempionato dalyviai susigrūmė ir dar viename konkurse. „Putinimo“ varžybose, kai iš įvairiausių atstumų (nuo 3 iki 15 m) reikia mesti ir pataikyti į krepšį, geriausiai pasirodė vilnietis. 

Šiame čempionate vyko ir discgolf.lt kuprinukų žaidimas. Šiame čempionate pasikeitimas kuprinukais vyko daug kartų, bet pagal tokį reitingavimą pirmąjį kuprinuką „užsidirbo“ taip pat vilnietis. 

Pasak sodybos šeimininko ir šių varžybų organizatoriaus Tado Survilos (kartu su Vilniaus diskgolfo klubu), norėtųsi, kad varžybose dalyvautų daugiau jonaviečių. Jonavietis Vilius Klimantavičius gavo geriausio naujoko prizą, o jauniausio žaidėjo dovana atiteko penkiamečiui Ąžuolui Survilai. Organizatoriai dėkingi čempionatą parėmusioms UAB „A grupė“ ir įmonių grupei „Septynios dienos“.