Paskelbtas Renginiai

Prasmingų ir gražių mokslo metų visai TAU bendruomenei!

Antradienis, 09 October 2018 11:00 Parašė 

Spalio pradžioje Jonavos suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras paminėjo tris šventes – Trečiojo amžiaus universiteto (toliau – TAU) mokslų pradžios, rekonstruotos aktų salės atidarymo ir Jungtinių tautų Taikos vėliavos įteikimo.

„Taikos vėliavos komitetas, įvertinęs aktyvią švietėjišką veiklą, pastangas puoselėti meno ir kultūros vertybes, Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga įteikia Jonavos suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centrui Taikos vėliavą. Tegu šis meilės, džiaugsmo, grožio, pergalės simbolis įkvepia jūsų bendruomenę kurti taikos, kultūros šalį“, – linkėjo Taikos vėliavos komiteto pirmininkė, Tarptautinio  Taikos  vėliavos  komiteto  prie  Jungtinių Tautų (JT) koordinatorė Lietuvoje dr. Auksė Narvilienė. Taikos vėliava – tai simbolinis įsipareigojimas saugoti meno, mokslo, kultūros vertybes ir ginti taiką. Jos simboliu buvo pasirinktas rubino spalvos žiedas, juosiantis tris rubino spalvos skritulius baltame fone. Nuo 2012 m. skelbiami Taikos miestai (miesteliai). Jais tapo Dubingiai, Ylakiai, Rietavas, Neringa, Klaipėda, Birštonas. Taip pat yra paskelbtos septynios Taikos mokyklos. 15-ąja Lietuvos įstaiga, gavusia Taikos vėliavą, tapo Jonavos suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras.

Švietimo įstaigos direktorius Vytas Vaicekauskas padėkojo mokslų daktarei už gražią dovaną. „Džiaugiuosi, kad mes esame matomi, kad mus pastebėjo“, – teigė jis ir išvardijo svarbiausius pokyčius, įvykusius pastaruoju metu: pasikeitė mokymo įstaigos pavadinimas, atsirado naujų funkcijų. Dabar čia mokosi ir jaunimas, ir suaugusieji, ir mokytojai, ir senjorai.

Devintieji TAU mokslo metai atidaryti suremontuotoje ir atnaujintoje salėje. Kaip ir praėjusiais mokslo metais, senjorams, jų mokytojams ir vadovams bus rengiamos išvykos ne tik po Lietuvą. Šįmet TAU veiks šeši fakultetai – Dvasinio ugdymo, Kompiuterinio raštingumo, Krašto pažinimo, Menų, Sveikos gyvensenos ir Užsienio kalbų. Svarbu pabrėžti, kad mokiniai galės išreikšti ir savo nuomonę dėl centro veiklos organizavimo, dalytis naujomis idėjomis.

Sveikinimų, linkėjimų, gėlių ir simbolinių dovanėlių TAU vadovams ir kolektyvui negailėjo gausūs svečiai ir partneriai.

Rajono meras Eugenijus Sabutis sakė, kad atėjęs į šventę buvo maloniai šokiruotas. Rodos, salė ir vėl per maža, o kai kuriems dalyviams reikėjo stovėti. Pasak rajono vadovo, didžiausia pokyčių varomoji jėga – Jonavos suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro direktoriaus iniciatyva. „Tai, ką šiandieną matau, džiugina akį“, – patikino jis. TAU kolektyvui ir senjorams meras palinkėjo paprastų dalykų – tiesiog pajusti bendrystę.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Vijolė Šadauskienė priminė Harisono Fordo žodžius: „Kol žmogus mokosi, tol jis jaunas.“ Ji džiaugėsi matydama daug smalsių, aktyvių žmonių, o dėstytojų kolektyvui padovanojo vitaminų ir energijos „bombą“.

Seimo nario Rimanto Sinkevičiaus padėjėja Laima Slovikienė, stebėdamasi senjorų aktyvumu, retoriškai klausė: „Gal jus reikėtų vežti į mokyklas ir rodyti kaip gerąjį pavyzdį?“ Rajono tarybos narė Birutė Platkauskienė patikino, kad didžiuojasi, jog mūsų mieste yra toks universitetas. „Čia galite iš naujo atrasti save, paįvairinti savo kasdienybę“, – sakė ji TAU lankytojams ir palinkėjo išlikti smalsiems, tobulėti. Visuomenės sveikatos biuro direktorė Ina Osauskienė ir specialistė Rūta Pugačiauskienė džiaugėsi, kad šiame universitete yra įsteigtas Sveikos gyvensenos fakultetas, palinkėjo šia idėja pasidalyti su kitais ir pakvietė senjorus į nemokamas geros savijautos mankštas. Už sėkmingą bendradarbiavimą direktorė įteikė V. Vaicekauskui padėkos raštą, gėlių ir rudens gėrybių kraitę.

Rajono Socialinių paslaugų centro Socialinių reikalų skyriaus vedėja Giedrė Gailiauskaitė įstaigos direktorės vardu apdovanojo padėkos raštais ir gėlėmis savo partneres – TAU kuratores Reginą Gudonavičienę ir Ireną Lauciuvienę. Švietimo įstaigos direktorius padėkojo ilgamečiams TAU dėstytojams, pristatė naujus mokytojus. Kiekvienam iš jų rajono meras įteikė po rožės žiedą.

Nė viena TAU šventė nesibaigia be menininkų pasirodymų. Šįkart skambėjo ansamblio „Vakarė“ atliekamos lyrinės dainos, o jauniausias mėgėjų kolektyvas – švietimo veteranų klubo ansamblis „Rezginėlė“ (muzikos vadovė – Janina Lukoševičienė) – įrodė, kad ne tik sugeba eilėmis žavėti ir traukti klausytojus, bet ir pašokti. Ten, kur reikia geros nuotaikos, trankios polkutės, atvyksta liaudiška kapela „Lankesa“. „Depresiją gydome be vaistų“, – teigė viena iš jos narių. Šio kolektyvo muzikantai ir dainininkai pasitiko susirinkusiuosius ir juos išlydėjo smagiomis melodijomis. Daug plojimų sulaukė ir ne pirmą kartą TAU šventėse dalyvaujantys svečiai – Jonavos kultūros centro instrumentinė grupė „Rapsodija“, vadovaujama Edvardo Ratauto. Galiausiai senjorai išsiskirstė į klases susitikti su dėstytojais.

Linkime prasmingų ir gražių mokslo metų visai TAU bendruomenei!

„Alio Jonavos“ inf.