Paskelbtas Futbolas

Paskutiniajame rate „Klevo“ penkiasdešimtmečiai įsirašė dvi pergales

Pirmadienis, 10 September 2018 08:26 Parašė 

2018 metų Lietuvos futbolo federacijos (LFF) senjorų čempionato penkiasdešimtmečių ir vyresnių mažojo futbolo (9x9) čempionatas vyksta dvejose grupėse. Tarp aštuonerių komandų A grupėje rungtyniauja ir Jonavos „Klevo“ senjorai. Čempionate buvo sužaisti paskutinieji susitikimai, po kurių abiejų grupių geriausios ekipos rinksis į finalines varžybas Širvintose.

Paskutinysis, septintasis, ratas vyko Jonavos KKSC centriniame stadione. Aikštelės šeimininkams buvo reali galimybė grupės varžybas baigti antroje pozicijoje, nes jau iki šio rato „Vilniaus senjorai“ buvo užsitikrinę pirmąją vietą.

Jonavos penkiasdešimtmečių ir vyresnių komandai jau pirmosiose rungtynėse žūtbūt reikėjo įsirašyti pergalę, nes žaista su turnyrinės lentelė paskutinėje vietoje esančia Marijampolės „Sūduvis“ ekipa. Be to, pirmosiose dienos rungtynės Utenos senjorai buvo arti pergalės prieš lyderius, sostinės futbolininkus, bet paskutinėmis mačo akimirkomis jiems pavyko išlyginti rezultatą (1:1). Šis rezultatas ir teigiama jonaviečių rungtynių baigtis būtų užtikrinę „Klevui“ antrąją vietą. Taip ir įvyko, tačiau teko nemažai pavargti, kad įsirašyti tuos tris taškus. Pergalinga įvartį pasiekė Viačeslavas Lukašenka ir Jonavos senjorai šventė pergalę rezultatu 1:0 bei nepriklausomai nuo kitų rungtynių baigties, užėmė antrąją vietą.

Šiame rate jonaviečiams labai trūko jų puolėjo ir vieno rezultatyviausio žaidėjo Jevgenijaus Medvedevo. Visgi, kiti žaidėjai įrodė, kad yra pajėgūs. Antrajame mače su Kauno „Aleksotu“ aikštelės šeimininkai žaidė dar užtikrinčiau ir pasiekė solidžią pergalę. Iš pradžių pasižymėti pavyko Arvydui Benzai, vėliau taikliu smūgiu pasižymėjo vyriausias čempionato žaidėjas Zigmas Manionis, o Virginijus Nutautas įrašė galutinį rezultatą 3:0.

Trečią vietą po šio rato užėmė Alytaus „Dainavos“ senjorai“, kurie vienodais rezultatais 2:0 įveikė tiek FK „Karmėlavą, tiek  ir į prizinę vietą pretendavusius uteniškius, kurie visgi užsitikrino vietą finale.

 FK „Karmėlava“ varžybas baigė dar viena nesėkme, kai 2:3 nusileido autsaideriams Suvalkams. Labai palankiai baigiamajame rate žaidė Kaišiadorių „Savingės senjorai“, taip pat įsirašę abi pergales, kai 1:0 buvo įveiktas „Aleksotas“ bei 2:1 įveikti lyderiai „Vilniaus senjorai“. Kuriems tai nieko nebelėmė.

 Po septinių turų galutinė turnyrinė lentelė atrodo taip (vieta, komandos, rungtynių skaičius, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įmušti-praleisti įvarčiai, taškai):

1.“Vilniaus senjorai“ 14 10 2 2 45-13 32
2.Jonavos „Klevas“ 14 10 0 4 29-14 30
3.Alytaus „Dainava“ 14 9 0 5 26-17 27
4.Utenos „Utenio senjorai“ 14 7 2 5 14-16 23
5.Kauno „Aleksotas“ 14 6 1 7 20-21 19
6.Kaišiadorių „Savingės senjorai“ 14 5 1 8 13-16 16
7.Kauno rajono „Karmėlava“ 14 3 2 9 10-32 11
8.Marijampolės „Sūduvis“ 14 2 0 12 12-39 6

Rezultatyviausiai čempionate rungtyniauja 12 įvarčių pasiekęs FK „Vilniaus senjorai“ žaidėjas G. Torchinov, po 11 įmušė S. Berezka („Vilniaus senjorai“) ir „Klevo“ žaidėjas J. Medvedevas.

Tuo tarpu B grupėje varžėsi šešios komandos, kurios penkiose ratuose sužaidė po 10 rungtynių. Pirmąją vietą užėmė pralaimėjimų nepatyrusi FK „Kaunas“ komanda, antrąją užėmė FK „Klaipėdos veteranai“, trečiąją – Panevėžio FK „Ekrano senjorai“, ketvirtąją – FVK „Šiauliai“. Kitos dvi komandos (Kretingos ir Joniškio rajono) liko už finalinių varžybų ribų.

Spalio 6 d., Širvintose vyks finalinis abiejų grupių turas, kuriame Jonavos „Klevas“ startuos susitikimu su B pogrupyje trečiąją vietą užėmusia Panevėžio komanda. Finale komandos sužais po tris mačus, todėl sutrumpintas žaidimo laikas (du kėliniai po 15 min.).

Vadovaujantis sportinio principo nuostatų ir siekiant pirmenybėse didesnio konkurencingumo tarp komandų, “A“ ir “B“  pogrupiuose komandos užėmusios pirmą – ketvirtą  vietas  finaliniame ture kovoja dėl pirmos-aštuntos vietų  (A1-B4, A2-B3, B1-A4, B2-A3). Pralaimėjusios  komandos kovoja dėl „Masinio futbolo asociacijos taurės“ ir pirmenybių V-VIII vietų, laimėjusios - dėl I - IV vietų.

GYTIS RAMANAUSKAS