Paskelbtas Rajono naujienos

Mūsų rajone šachtinių šulinių vanduo saugus

Ketvirtadienis, 26 July 2018 14:44 Parašė 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento Jonavos skyrius informuoja, kad per 2018 m. pirmąjį pusmetį ištyrus 5 šachtinių šulinių vandenį, kurį maistui vartoja nėščios moterys ir kūdikiai iki 6 mėn. amžiaus,  mėginiuose nebuvo nustatyta padidinta nitratų vertė.

Cheminė tarša geriamajame vandenyje yra ypač pavojinga kūdikiams ar besilaukiančioms moterims. Nitratai organizme jungiasi su kraujo baltymu hemoglobinu, susidaro methemoglobinas, kuris negali pernešti į audinius deguonies, organizme vystosi deguonies badas. Kūdikių apsinuodijimas nitratais vadinamas „pamėlusių kūdikių sindromu“. Jei kūdikio oda apie burną arba kojose ir rankose tapo melsva ar pilka, būtina kuo skubiau kreiptis į medikus.

Primename, kad  skaidriausiai atrodantis vanduo gali būti užterštas nitritais ar nitratais, toks vanduo neturi specifinio skonio, kvapo ir spalvos. Virinant vandenį, nitratų kiekis nesumažėja, o priešingai, jų koncentracija vandenyje padidėja, nes virimo metu išgaruoja dalis vandens.

Nėščios moterys ar asmenys, auginantys kūdikį iki 6 mėn. amžiaus, gali nemokamai išsitirti maistui naudojamo šachtinio vandens kokybę. Reikia tik kreiptis į savo šeimos gydytoją ir informuoti jį apie maisto gamybai naudojamą šachtinio šulinio vandenį.

Jurgita ARBOČIENĖ

Kauno departamento Jonavos skyriaus vedėja