Paskelbtas Rajono naujienos

„Rail Baltica“ projektui Lietuvoje įgyvendinti papildomai skirta 95 mln. eurų

Ketvirtadienis, 26 July 2018 14:41 Parašė 

„Rail Baltica“ projekto įgyvendinimui visose trijose Baltijos šalyse Europos Sąjunga (ES) iš Europos infrastruktūros tinklų priemonės (EITP) biudžeto skyrė 110,5 mln. eurų paramą, kas sudaro 85 proc. planuojamų darbų vertės (130 mln. eurų), iš kurių Lietuvos nacionalinėms veikloms finansuoti atiteks didžioji ES paramos dalis – 95 mln. eurų. Lietuvoje iš šių pinigų bus finansuojamos netoli Jonavos planuojamo ilgiausio Lietuvoje geležinkelio tilto per Neries upę, kurio ilgis sieks net 1700 m, o aukštis 40 m, statybos.

Taip pat bus finansuojamos tokios veiklos, kaip techninės dokumentacijos parengimas europinio geležinkelio infrastruktūros priežiūros bazės statybai, statybos darbai nuo Kauno į šiaurę link Panevėžio, vietinės reikšmės automobilių kelių planavimas ir įrengimas.

Dotacijos susitarimą pasirašė Europos Komisijos agentūra INEA ir bendra Baltijos šalių įmonė „RB Rail“, Estijos ekonomikos ir ryšių ministerija, Latvijos susisiekimo ministerija ir Lietuvos susisiekimo ministerija.

Šis susitarimas parodo, kad ES pozicija projekto „Rail Baltica“ atžvilgiu nesikeičia, jis lieka prioritetiniu ES projektu, kuriam garantuojamas finansavimas.

„Rail Baltica“ – svarbiausias geležinkelių infrastruktūros projektas Baltijos regione, integruosiantis Baltijos šalis į Europos geležinkelių tinklą. Projekte dalyvauja penkios Europos Sąjungos šalys: Lenkija, Lietuva, Latvija, Estija ir netiesiogiai - Suomija.

Bendra apskaičiuota projekto investicijų suma Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje yra apie 5,788 mlrd. eurų. Investicijų Lietuvoje suma – apie 2,474 mlrd. eurų, iš kurių iki 85 proc. tikimasi finansuos ES.

Baigti tiesti europinės vėžės geležinkelį iki Talino planuojama 2025 m., o pradėti eksploatuoti 2026 m.

Parengta pagal AB „Lietuvos geležinkeliai“ inf.