Paskelbtas Sportas

Prasidėjusiame čempionate dominavimą patvirtina ir Jonavos virvės traukikai

Pirmadienis, 18 June 2018 08:46 Parašė 

Prasidėjo 2018 metų Lietuvos virvės traukimo čempionatas. Šiemet šios sporto šakos entuziastų iš visos Lietuvos laukia trijų etapų varžybos. Pirmasis etapas jau vyko Tauragės Taurų parke, antrasis birželio pabaigoje bus vykdomas Dusetose, Zarasų rajone, o paskutinis, trečiasis etapas vyks rugpjūčio 11 d. Jonavoje.

Lietuvos virvės traukimo čempionate gali dalyvauti įvairių organizacijų, sporto klubų, miestų, mokyklų komandos. Komandas sudaro 10 dalyvių (8+1 sportininkas ir komandos treneris-vadovas). Tuo tarpu Mix kategorijose galimi 2 atsarginiai (keitimas galimas tik tos pačios lyties atstovo).

Pirmajame etape Tauragėje net trijose skirtingose kategorijose dalyvavo ir Jonavos sporto klubas „Gekonas“. Domo Urnikio vadovaujami klubo sportininkai pastaruoju metu ne tik treniruojasi ir siekia kuo aukštesnių rezultatų šalies čempionate, bet jų mintys jau ir tolimojoje Pietų Afrikoje, kur rudeniop jonaviečiai vyks pasaulio čempionate garsinti savo šalį bei miestą.

Tauragėje savo varžybas sėkmingai pradėjo mišri „Gekono“ komanda. Mix 600 (4x4) svorio kategorijoje varžėsi mišrios komandos (po 4 vaikinus ir 4 merginas). Bendras sportininkų svoris negalėjo viršyti 600 kg. Pasak SK „Gekonas“ vadovo D. Urnikio, Jonavos komandai šioje kategorijoje nepaprastai sunki sezono pradžia, nes suburta nauja sudėtis ir jai „susidirbti“ reikia laiko. Profesionaliam traukikui subręsti reikia bene trijų metų, tačiau jonaviečiai stengias pačią geriausią formą įgauti dar šiame sezone. Tai liudijo ir rezultatas pirmajame etape, kai iškovota trečioji vieta.

Pati didžiausia konkurencija ir aršiausios kovos vyksta 680 kg svorio kategorijoje tarp vyrų. Daugelį metų šioje kategorijoje „karaliavo“ labai patyrę ir galingi virvės traukikai iš Panevėžio rajono. „Ąžuolo“ klubo sportininkai pirmajame rate pranoko Jonavos atletus, tačiau taškai lėmė, kad būtent abiejų miestų komandos tarpusavyje antrą kartą susitiko finale. Jonaviečiai po ilgos kovos įveikė patyrusius varžovus. Po daugelio metų pirmą kartą šioje vyrų 680 kg svorio kategorijoje aukso medaliais pasidabino „Gekono“ sportininkai.

Jonavos komanda varžėsi ir dar vienoje kategorijoje. Mix 600 – mišri kategorija, kurioje nėra nei lyties, nei amžiaus, nei traukikų skaičiaus apribojimų. Čia svarbiausia „tilpti“ į 600 kilogramų. Labai permaininga ir įdomi kategorija, nes kiekvienas klubas pasirenka individualią taktiką. Vieni į tokią kategoriją pasirenka 7 galingus vyrus, kiti – iki 11 jaunuolių. SK „Gekonas“ atletai vėl pademonstravo savo pajėgumą ir puikią taktiką. Jonaviečiai pateko į finalą, kur susigrūmė su svečių iš Latvijos „Ozonis“ komanda. Visgi, latviai buvo pajėgesni ir jonaviečiai iškovojo antrąją vietą.

„Labai smagu, kad Jonavoje auga puikūs sportininkai, - po varžybų apie komandos komplektaciją kalbėjo vadovas ir sportininkas D. Urnikis. – Jie  savo virvės traukimo karjerą pradėjo dar mokinių varžybose. Trys jaunuoliai Dominykas Vidzickas, Martynas Pužas ir Tomas Šniukšta iš Senamiesčio gimnazijos sėkmingai debiutavo bendroje komandoje sudarytoje iš Kuršėnų virvės traukimo klubo „Kristalas“ ir Jonavos „Gekonas“. Jaunimo svorio kategorijoje iki 560 kg iškovojo antrąją vietą“.

SK „Gekonas“ komanda Tauragėje varžėsi trijose kategorijose ir visose iškovojo prizines vietas. Šiemet medaliais pasidabino šie klubo sportininkai: Domas Urnikis, Marius Astikas, Šarūnas Gustas, Matas Širvelis, Dominykas Vidzickas, Martynas Pužas, Tomas Šniukšta, Kristina Urnikienė, Audronė Valčiukaitė, Indrė Astikienė, Austė Činikaitė, Andžėj Stefanovič, Vitalija Tupikienė.

Jonavos SK „Gekonas“ už palaikymą ir pagalbą vykstant į varžybas dėkingi Jonavos rajono savivaldybei ir merui Eugenijui Sabučiui, Kūno kultūros ir sporto centrui, UAB SDG“, UAB „Elektros Energija“, UAB „Probus Consulting“, internetinei žūklės priekių parduotuvei www.traper.lt, internetinei elektronikos parduotuvei www.desel.lt

Šiais metais Jonavos „Gekonas“ sportininkų dar laukia ne tik du Lietuvos virvės traukimo čempionato etapai, bet ir pasaulio čempionatas Pietų Afrikoje, Keiptauno mieste. Renginys truks keturias dienas. Pirmas dvi varžysis pasaulio klubai, o kitas dvi – šalių rinktinės. Turėtų dalyvauti daugiau nei 30 valstybių sportininkai iš Kinijos, JAV, Švedijos, Latvijos, Prancūzijos ir kitų šalių. Tikėtina, kad klubų bus dar daugiau.

Pasak SK „Gekonas“ vadovo D. Urnikio, kiekvienais metais tarptautinės virvės traukimo federacijos (TWIF – Tug Of War International Federation) kongrese balsavimu išrenkama, kuri svorio kategorija bus atranka į pasaulio neolimpinių sporto šakų žaidynes. Šiais metais Mix 580 kategorijoje pirmas šešias vietas užėmusios komandos dalyvaus pasaulio neolimpinių sporto šakų žaidynėse. Būtent šioje kategorijoje ir varžysis jonaviečiai.

„Tai viena brangiausių kelionių mūsų jaunai ir ne pelno siekiančiai jonaviečių sporto organizacijai, - mintimis dalinosi D. Urnikis. – Kiekvienais metais bene didžiausias iššūkis rasti reikiamą pinigų sumą padengti dalyvavimo išlaidas. Būtent dėl Lietuvos virvės traukimo klubų finansinės padėties į šį pasaulio čempionatą pajėgių vykti yra nedaug. Savo bendruomenėje turime tikrai stiprių ir patyrusių komandų, kaip Panevėžio VTK „Ąžuolas“ ar Kuršėnų „Kristalas“ (šios komandos labiau specializuojasi vyrų kategorijose). Vidaus taisyklės ir kitos aplinkybės lėmė, kad šiais metais Jonavos „Gekonas“ bus vieninteliai lietuviai šiame pasaulio čempionate.

Praėjusiais metais SK „Gekonas“ dalyvavo Europos čempionate ir atstovaudamas Lietuvą iškovojo 7 vietą. Šių metų rezultatus prognozuoti labai sunku. „Konkurencija bus didžiulė, bet padarysime viską ką galime, kad Lietuvos ir Jonavos vardas būtų linksniuojamas kuo arčiau pirmųjų vietų, - optimistinėmis mintimis dalinosi vadovas.

GYTIS RAMANAUSKAS